Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Para Yok Proje Yok

21 hükümet eskiten ve günümüz şartlarına göre bir milyar dolardan fazla para harcanan Ayaş Tüneli'nin vatandaşlar tarafından samanlık olarak kullanılmasının Ankara Hürriyet tarafından ortaya çıkarılması gündeme bomba gibi düştü.

Hürriyet Gazetesi
Para Yok Proje Yok

21 hükümet eskiten ve günümüz şartlarına göre bir milyar dolardan fazla para harcanan Ayaş Tüneli’nin vatandaşlar tarafından samanlık olarak kullanılmasının ortaya çıkarılması gündeme bomba gibi düştü.

Ankara arasındaki hızlı tren hattını bağlaması planlanan ancak 30 yıldır bir türlü tamamlanamayan Ayaş Tüneli’nin samanlık olarak kullanılmaya başlandığının Ankara Hürriyet’te yer alması tüm kentlilerin tepkisini çekti.

Günümüz şartlarına göre 1 milyar dolardan fazla yatırım yapılan tünelle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, "İhalesi, 'Para yok pul yok, oldukça ihale ederiz' şeklinde yapılmış. Şimdi bakıyoruz projenin maliyeti 10 milyar dolar civarında. Böyle bir para olmadığı için de o şekilde kaldı" dedi. Karaman şunları söyledi:

"Ankara-İstanbul arasında çalışması gereken sürat demiryolu projesi Ankara’dan çıkmış, Ayaş’a kadar gitmiş, orada kalmış. İhale edilirken 'Para yok pul yok olursa ihale ederiz' şeklinde yapılmış. Oraya kadar gitmiş, kalmış. Biz şimdi oranın kaça mal olacağını bilmiyorum. Hesap da yapılmamış.

Projenin tamamlanması için yani Ankara-İstanbul hızlı tren hattının o güzergahtan gidebilmesi için 10 milyar dolar dolayında. Böyle bir para olmadığı için kaldı. Onun yerine daha kolay olduğu için biliyorsunuz Eskişehir’den gidiyoruz. Devlet Demir Yolları, Limanlar ve Hava meydanları (DLH) orayla ilgili bir çalışma yapıyor. Demiryolları olarak tamamlanmasını çok istiyoruz. Vazgeçtiğimiz bir proje değil ama çok ciddi bir para problemi var."

http://www.yapi.com.tr/haberler/para-yok-proje-yok_72013.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!