Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Paralar Lalelere Harcandı’

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal sel felaketiyle “altyapı yerine lalelere para harcayan yönetimin basiretsizliğinin ortaya çıktığını” söylerken CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a “Sel felaketinde insanların ölümünden kendinizi sorumlu tutuyor musunuz?” diye sordu. CHP’li Soysal, İçişleri Bakanı Beşir

Cumhuriyet GazetesiCHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal sel felaketiyle “altyapı yerine lalelere para harcayan yönetimin basiretsizliğinin ortaya çıktığını” söylerken CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a “Sel felaketinde insanların ölümünden kendinizi sorumlu tutuyor musunuz?” diye sordu.

CHP’li Soysal, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “İstanbul’daki altyapı hizmetlerine para harcamak yerine, lalelere para harcayan yönetim, böyle bir kenti yönetmedeki basiretsizliğini somut bir şekilde ortaya koymuştur” dedi. Soysal, İçişleri Bakanı Atalay’a özetle “Ayamama ve Tavukçu derelerinin ıslahının yapılmamasının nedeni bu alanlardaki yoğun yapılaşma mıdır? Günler öncesinden yapılan uyarılara rağmen neden bir afet yönetim planı hazırlanmamıştır” sorularını yöneltti.

Sevigen ise soru önergesinde özetle şunları sordu:

• Meteoroloji tarafından yapılan onca uyarıya rağmen Afet Koordinasyon Merkezi’nde sabah saatlerinde neden hiçbir çalışma ve yetkili yoktu?
• İkitelli’de bulunan TIR garajını kim yaptı? Ruhsatı kim verdi?
• Dere ve su havzalarındaki ıslah alanındaki ihaleyi kim almıştır?
• Büyükşehir Belediye başkanı neden kent dışındaydı?
• Büyükşehir Belediyesi’nin elinde afet risk haritası var mıdır?
• Vali ve belediye başkanı, yağmalamalara karşı emniyet tedbirleri almakta da mı acizdi?
• Selden maddi ve manevi zarar gören vatandaşların zararlarını giderecek bir tedbir aldınız mı?
• Bu insanların ölümünden kendinizi sorumlu tutuyor musunuz?”

MHP de 5 kişilik milletvekili heyeti oluşturarak sel felaketi yaşanan bölgeye gönderdi. MHP milletvekilleri bölgelerden izlenimlerini daha sonra rapor olarak hazırlayarak parti grubu ve kamuoyu ile paylaşacak.

‘Şoförlerin katili iktidardır’

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç dün parlamentoda düzenlediği basın toplantısında Silivri’deki duruşmaları izlemek üzere İstanbul’da bulunması nedeniyle felaketi yakından izlediğini anlattı. Genç, “Ortada hiçbir görevli yoktu. Sonra İçişleri Bakanı ile belediye başkanının toplantısını izledim. Utanmazlığın bu kadarı çok fazla. TIR şoförlerinin katili, İstanbul Belediyesi’dir, iktidardır. O yollar Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde yapıldı. Bunlarda eğer biraz insanlık duygusu varsa, istifa etmeleri lazım. Vali, Topbaş’ın imar müdürü gibi...” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/paralar-lalelere-harcandi_72275.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!