Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Paris'te 'İdrar' Savaşı Başlattı

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, duvarlara idrarını yapan erkekleri bu yakışıksız davranıştan vazgeçirmek için son bir yıldır alınan önlemler yetmeyince, kenti, idrarı dökenin üzerine geri sıçratacak şekilde eğimli tasarlanmış duvarlarla donatmaya karar verdi.

Milliyet Gazetesiaris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, duvarlara idrarını yapan erkekleri bu yakışıksız davranıştan vazgeçirmek için son bir yıldır alınan önlemler yetmeyince, kenti, idrarı dökenin üzerine geri sıçratacak şekilde eğimli tasarlanmış duvarlarla donatmaya karar verdi.

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre Delanoe'nin, özellikle geçen yılki Dünya Ragbi Şampiyonası sırasında 62 tane bedava kullanılabilecek seyyar tuvalet olmasına rağmen onlarca erkeği Paris Belediyesi'nin duvarlarına küçük su dökerken gördükten sonra bu konuda daha sert tedbirler almaya karar verdiği belirtiliyor.

İdrarsavar duvarlar!
Kamuya açık yerlerde hacet giderilmesine karşı savaş açan Delanoe'nin ilk işi geçen yıl tüm Paris'i bedava kullanılabilecek seyyar tuvaletlerle donatmak oldu. Umumi tuvalet kullanımının son bir yılda 2.4 milyondan 8 milyona çıktığı, yaklaşık 2000 kişiye de adam başı 300 sterline (yaklaşık 800 YTL) kadar varan cezalar kesildiği, ancak tüm bu önlemlerin Parisli erkeklerin çevreyi kirletmelerini engellemekte yeterli olmadığı belirtildi. Bunun üzerine Delanoe'nin kentin en çok hacet giderilen duvarlarını yeni icat edilen bir buluşla, "idrarı dökenin üzerine geri sıçratan duvarla" donatmaya karar verdiği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pariste-idrar-savasi-baslatti_57087.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!