Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Park Çilesini Bitiren Sistem

ABD ve Güney Koreli girişimciler, katlı otoparklardan maksimum verimin alınmasını sağlayan ilginç bir buluş geliştirdi. 'Parkmatic' adı verilen sistem, 13 yıl boyunca dünyanın değişik yerlerinde 700'den fazla katlı otoparkta başarıyla kullanıldı.

Zaman Gazetesi
Park Çilesini Bitiren Sistem

BD ve Güney Koreli girişimciler, katlı otoparklardan maksimum verimin alınmasını sağlayan ilginç bir buluş geliştirdi. 'Parkmatic' adı verilen sistem, 13 yıl boyunca dünyanın değişik yerlerinde 700'den fazla katlı otoparkta başarıyla kullanıldı.
 
Parkmatic, katlar arasında hareket eden paletler ve asansörler sayesinde işliyor. Sürücü, aracını otoparkın girişinde özel bir bölmeye park ettikten sonra mekanik cihazlar devreye giriyor. Otomobilin yerleştirildiği platform, elektronik kızak ve asansörler ile otoparkın herhangi bir boş yerine götürülüyor. Paletler, 120 metrelik mesafeyi 90 saniyede kat edebiliyor. Aracını otoparktaki ileri teknolojiye emanet eden sürücüler, hem boş yer arama çilesinden hem de vakit kaybetmekten kurtuluyor. İçinde yol olmayan Parkmatic, sıradan katlı otoparklara göre yüzde 45 daha fazla park alanı sağlıyor.
   

http://www.yapi.com.tr/haberler/park-cilesini-bitiren-sistem-_79555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!