Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Parka Adının Verildiğinden Haberi Yokmuş

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in avukatı Mehmet Ali Alan, belediye imkanlarıyla memleketi Kırşehir’in Hamit Köyü’ne park yaptırdığı ve isminin verildiği iddialarını, "Parka ’Avukat Mehmet Ali Alan Parkı’ isminin verilmesi, Hamit Kasabası belediye meclisinin kararıyla olmuştur" sözleriyle yanıtladı.

Hürriyet Gazetesi
Parka Adının Verildiğinden Haberi Yokmuş

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in avukatı Mehmet Ali Alan, belediye imkanlarıyla memleketi Kırşehir’in Hamit Köyü’ne park yaptırdığı ve isminin verildiği iddialarını, "Parka ’Avukat Mehmet Ali Alan Parkı’ isminin verilmesi, Hamit Kasabası belediye meclisinin kararıyla olmuştur" sözleriyle yanıtladı. Ancak söz konusu Meclis kararında, parkın Alan’ın desteği sonucu yapıldığı ve bu nedenle adının parka verilmesi yönündeki hüküm dikkat çekti.

Alan’ın avukatları aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bu haberler, gerçeğe aykırıdır, kamu yararı amacıyla verilmemiştir, subjektif amaçlıdır. Yerel seçim nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Melih Gökçek yıpratılmak istenmektedir. Bu davranış hukuka aykırı olduğu kadar etik değerlere de aykırıdır. Parkı Mehmet Ali Alan yaptırmamıştır. Parkın yapılmasına Büyükşehir Belediye Meclisi 17.08.2006 tarih ve 2005 sayı ile oybirliğiyle karar vermiştir. Yasa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne, Ankara şehrinin dışındaki şehirlere, kasabalara park yapma yetkisi tanımaktadır.

Gerçek bu iken yazılarda "Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in avukatı Mehmet Ali Alan’ın da belediye olanacakları ile memleketi Kırşehir’e son derece modern park yaptırdığı ortaya çıktı" şeklinde ifadelere yer verilmesi kasıtlıdır.

Parkta avukat Mehmet Ali Alan adını Büyükşehir Belediye Başkanlığı vermemiştir. Büyükşehir Belediyesi parkın adının Büyükşehir Belediyesi parkı olmasına karar vermiştir. Nitekim bu karar doğrultusunda, parka, 'Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Hamit Kasabasına armağanıdır' tabelası asılmıştır. Parka ayrıca 'Avukat Mehmet Ali Alan Parkı' isminin verilmesi, Hamit Kasabası belediye meclisinin 19.04.2007 tarih ve 5/1 sayılı kararıyla olmuştur. Bu karardan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in haberi olmamıştır. Müvekkilim Mehmet Ali Alan ise isminin parka yazılmasından sonra haberdar olmuştur. MHP’li olan Belediye Başkanı’na isminin niçin verildiğini sormuş, o da, Kırşehir’e üniversitenin kurulmasında ayrıca birçok kasaba ve köye kendi imkanlarınızla su getirmeniz ve parklar yapmanız, vb. gibi hizmetleriniz nedeniyle bir jest olarak parka isminizi verdik' demiştir. Müvekkilim Kırşehir’e bağlı Toklumen kasabasına kendi imkanlarıyla bir park yapmış, bu kasaba Belediye Meclis’inde parka, 'Mehmet Ali Alan' adını vermiştir."

Ancak Alan’ın belge olarak gösterdiği Hamit Belediye Meclisi’nin karar tutanağında, "Belediyemizin imkanları yeterli olmadığından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat edilmişti. Bu sırada Kırşehirliler Federasyon Başkanı Av.Mehmet Ali Alan’ın bize verdiği destek sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Meclisi’nden kasabamıza parkın yapılması kararı çıkarılması sonucunda parkımız tamamlanmıştır" ifadesi Alan’ın parkın yapımında aracılık ettiğinin belgesi oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/parka-adinin-verildiginden-haberi-yokmus_67567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!