Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Parsel Parsel Satılık Gölet

Parsel Parsel Satışta Geri Adım

İstanbul Bahçeşehir'deki göletin parsel parsel satışı ile ilgili Başakşehir Belediyesi'nden bir açıklama yapıldı. Satış ihalesinin iptali için Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile bir araya gelen Bahçeşehir Gölet Platformu taleplerini başkana iletti.

yapi.com.tr
Parsel Parsel Satışta Geri Adım

Hürriyet'ten Can Mumay'ın haberine göre, 22 Nisan tarihinde yapılacak ihalenin iptal edilmeyeceği fakat alanda yüzde 5 imar izni olan yerler dışındaki kısımların kamuya devredilmesiyle ilgili belediye tarafından bir girişimde bulunulacağı öğrenildi.

Bahçeşehir Gölet’inin 22 Nisan tarihinde hasılat paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak olması üzerine Bahçeşehir Gölet Platformu ile Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bugün bir araya geldi.

Bahçeşehir Gölet Platformu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada park alanının %5 imar izni ile satış ihalesinin kamu yararına olmadığı, yeşil alanların daha verimli kullanıma hizmet etmeyeceği gibi bölgedeki gittikçe artan trafik sorununu da arttıracağı yönündeki görüşlerini Belediye Başkanı Uysal’a söylediklerini bildirdiler. Platform 22 Nisan’da yapılacak olan gölet ihalesinin iptal edilmesini de talep etti. 

Platformdan yapılan açıklamaya göre Uysal ihalenin iptal edilmeyeceğini kendilerine bildirdi. Bahçeşehir Gölet Platformu Başkan Uysal'ın kendilerine ihale sonrasında projeyi üstlenecek firma ile imar için kullanacağı  yüzde 5 lik alanın dışında kalan kısmın kamuya terk edilmesi yönünde bir girişimde bulunulacağını bildirdiğini ifade etti.

Belediye önünde toplanacaklar

Bahçeşehir Gölet Platformu yarın saat 19.30’da Bahçeşehir’de bulunan Başakşehir belediye binası önünde göletin satışını protesto etmek için toplanacak ve saat 20.00’de gölete doğru yaya kaldırımlarında sessiz fener alayı yürüyüşü gerçekleştirecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/parsel-parsel-satista-geri-adim_130402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!