Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Pendik Parkları Deprem İçin Yeniden Düzenleniyor

Türkiye’de yaşanan büyük depremler, korunmaya yönelik arayışları da beraberinde getirdi. Bu amaçla harekete geçen Pendik Belediyesi ilçedeki 2 bin metrekarenin üzerindeki parklarının afet anında geçici iskân bölgesi olarak kullanılacak şekilde yeniden dizayn edilmesini kararlaştırdı.

Zaman Gazetesiürkiye’de yaşanan büyük depremler, korunmaya yönelik arayışları da beraberinde getirdi. Bu amaçla harekete geçen Pendik Belediyesi ilçedeki 2 bin metrekarenin üzerindeki parklarının afet anında geçici iskân bölgesi olarak kullanılacak şekilde yeniden dizayn edilmesini kararlaştırdı.

Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Pendik’teki 2 bin metrekarenin üzerinde alana sahip bütün parkları afet durumlarına hazırlama çalışmalarına başladı. Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya, parkların ağaç ve mekân ölçümlerinin yapılarak depremde kullanılabilir hale getirilmesi noktasında proje çalışmalarının başlatıldığını, yeni park projelerinin ise bu konsepte uygun olarak hazırlandığını kaydetti. Dayanıklı çadırların kurulacağı parklarda bir mesken için olmazsa olmaz ihtiyaçlar konumunda bulunan elektrik, içme suyu, atık su kanalları, WC ve duş ortamları da yer alacak. Proje gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilecek bir törenle hizmete girecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pendik-parklari-deprem-icin-yeniden-duzenleniyor_47031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!