Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Pendik Taşlıbayır’a Kentsel Dönüşümünde İmar Değişikliği

Pendik Taşlıbayır bölgesinin uygulama imar planlarında değişikliğe gidildi. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı bölgede hak sahipleri 2 ilave kat hakkına sahip oldu.

yapi.com.tr
Pendik Taşlıbayır’a Kentsel Dönüşümünde İmar Değişikliği

Pendik Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttüğü teknik çalışmaların ardından Taşlıbayır Bölgesi’nin uygulama imar planlarında değişikliğe gidildi. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı bölgede hak sahipleri 2 ilave kat hakkına sahip oldu.

Pendik'in Orta Mahalle ve Dumlupınar Mahallesi'nin bir kısmını kapsayan Taşlıbayır Bölgesi'yle ilgili uygulama imar planı değişikliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Bu değişiklikle plan 0,35 taban oturumlu 8 kat olarak yeniden düzenlendi. Orta ve Dumlupınar Mahalleleri Riskli Alanı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak ilan edildi.

Bölgeye 8 kat izni
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; Pendik Belediyesi'nin teknik zorunluluk gerekçesiyle yaklaşık 1 yıl kadar önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı başvuru sonrasında değişiklik süreci tamamlandı. Yapılan değişikliğe göre, plan 0,35 taban oturumlu 8 kat olarak düzenlendi. Yapılan değişiklikle bölge halkı önceki plana göre emsal korunarak taban alanı azaltılarak 2 ilave kat hakkına sahip oldu.

Değişiklik 30 gün askıda kalacak
İmar plan değişikliği, 6 Aralık 2018 tarihinden itibaren 30 gün süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nda askıya çıkarıldı. Böylece 30 bin kişinin yaşadığı toplam 105 hektarlık alanda hak sahipleri için kentsel dönüşüm daha avantajlı hale getirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pendik-taslibayira-kentsel-donusumunde-imar-degisikligi_169214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!