Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Perakende Alışveriş Merkezi Yatırımlarında Doğu Avrupa Önde

Jones Lang LaSalle tarafından yapılan araştırmanın verilerine göre, 2006 yılında Avrupa çapında gerçekleştirilen perakende alışveriş merkezi yatırımlarında en yüksek rakamlar, Türkiye de dahil olmak üzere Doğu Avrupa’da gözlemlendi.

gmtr.com/Jones Lang LaSalleones Lang LaSalle tarafından yapılan araştırmanın verilerine göre, 2006 yılında Avrupa çapında gerçekleştirilen perakende alışveriş merkezi yatırımlarında en yüksek rakamlar, Türkiye de dahil olmak üzere Doğu Avrupa’da gözlemlendi.

Gayrimenkul danışmanlık ve yönetim firması Jones Lang LaSalle, 2006 yılına ilişkin Avrupa kıtası çapında perakende alışveriş merkezi yatırımları araştırmasının sonuçlarına açıkladı.

Araştırma sonuçlarına göre, 2005 yılında 14.6 milyar düzeyinde olan perakende alışveriş merkezi yatırımları 2006 yılında %77 oranında artarak 26 milyara ulaşırken, 2004 yılı rakamlarının da üç katına yükselmiş oldu.

2005 yılında firma tarafından 249 yatırım işlemi saptanırken, 2006 yılında 420 işlem kaydedildi. 2006 yılının özellikle son çeyreğinde 10 milyar Euro tutarında yatırım oranıyla büyük bir hareketlilik yaşandı.

“Yatırımcının ilgisi doğuya kayıyor”
Avrupa Perakende Sermaye Pazarları Müdürü Jeremy Eddy konuyla ilgili olarak şu yorumlarda bulundu: “Yatırımcıların doğuya daha fazla ilgi duymaya başladı. 2006 yılında gözlemlediğimiz en büyük çaplı yatırımlar Türkiye, Rusya, Ukrayna, Hırvatistan ile Avrupa Birliği bünyesine yeni katılan Romanya ile Bulgaristan’da gerçekleşti. Rekabet koşullarının artmasına rağmen durumun 2007 yılında da devam edeceğine inanıyoruz. Bu coğrafi bölünmenin nedenini ise, getiri oranlarının yüksekliği ve aktif yönetimi fırsatları olarak yorumluyoruz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/perakende-alisveris-merkezi-yatirimlarinda-dogu-avrupa-onde_51342.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!