Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pergel İnşaat ve Spacio Tempo'dan Gebze'de 10 Milyon Dolarlık Yatırım

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Sitesi'nde 4 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir üretim tesisi kurmayı planladıklarını dile getiren Spacio Tempo Proje Müdürü Karina Mateu, "İlk önce satış şirketi kuracağız. Talebi canlı olarak gördükten sonra üretim tesisini kuracağız. 10 milyon dolarlık tesis 3 etap şeklinde yapılacak" dedi.

Sabah EMLAK
Pergel İnşaat ve Spacio Tempo'dan Gebze'de 10 Milyon Dolarlık Yatırım

Alüminyum geçici yapılar konusunda Pergel İnşaatla yüzde 50-50 ortaklık kuran GL'nin şirketlerinden Spacio Tempo, Türkiye'de 10 milyon dolarlık yatırım yapacak. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Sitesi'nde 4 bin metrekarelik kapalı alana sahip bir üretim tesisi kurmayı planladıklarını dile getiren Spacio Tempo Proje Müdürü Karina Mateu, "İlk önce satış şirketi kuracağız. Talebi canlı olarak gördükten sonra üretim tesisini kuracağız. 10 milyon dolarlık tesis 3 etap şeklinde yapılacak" dedi. Burada üretilen malzemelerin tenis kortları, yüzme havuzları, süpermarketler gibi geniş açıklık gerektiren birçok organizasyonda kullanılabileceğini vurgulayan Mateu, "Böylece 6-7 metre yüksekliğinde bir-iki-üç katlı hafif binalar yapmak mümkün olacak" dedi.

Tesis yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak

Pergel İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Evman ise, deprem bölgesi olan Türkiye'de alüminyum ile yapılan geçici yapıların betonarmeye göre 50 kat, çelik yapılara göre 20 kat hafif yapılar olduğunu belirterek, "Alüminyum kaynaklarına yakınlık ve yıllardır sanayi hizmet veriyor olmamız bizim rekabet gücümüzü artıracak" diye konuştu. Evman, tesis tam kapasite ile çalışmaya başladığında yüzlerce kişiye iş olanağı sağlayacağını söyledi.

Su Forumuna imza attı

Pergel İnşaat, 22 Mart'a kadar devam edecek 5. Dünya Su Forumu'nda İnterteks'le işbirliği yaparak, 50 metrekarelik Cumhurbaşkanı Dinlenme Odası, 500 metrekarelik Feshane Eğitim Merkezi, 455 metrekarelik Sütlüce Kongre Merkezi bölücü duvarları ile mekanların hareketli mobilyalarının yapımını ve tedarikini gerçekleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pergel-insaat-ve-spacio-tempodan-gebzede-10-milyon-dolarlik-yatirim_67552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!