Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Perpa Arsası 3. Kez Satışta

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı daha önce iki kez ihaleye çıktığı Perpa’daki arsaları üçüncü kez satışa çıkardı. Yeni ihalenin tarihi 14 Temmuz 2010 olarak açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı söz konusu arsa Şişli Kaptan Paşa Mahallesi, Darülaceze Caddesi Perpa İş Merkezi’nin önündeki otopark alanından ve

Milliyet Gazetesi
Perpa Arsası 3. Kez Satışta

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı daha önce iki kez ihaleye çıktığı Perpa’daki arsaları üçüncü kez satışa çıkardı. Yeni ihalenin tarihi 14 Temmuz 2010 olarak açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı söz konusu arsa Şişli Kaptan Paşa Mahallesi, Darülaceze Caddesi Perpa İş Merkezi’nin önündeki otopark alanından ve arkasındaki bölümden oluşuyor. Bu arsalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 40 ve İstanbul İmar Limited Şirketi’nin de yüzde 5 hissesi var.  İmar planlarında merkezi iş alanı ve sosyal altyapı alanı olarak görünen arsalar 22 bin 850 metrekare ve 12 bin 493 metrekare olmak üzere toplam 35 bin 343 metrekare büyüklükte.

Fiyatta değişiklik yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul İmar Ltd. ile satışa çıkardığı yüzde 40’lık kısma tahmin bedel olarak 169 milyon 219 bin 200 TL+KDV, İstanbul İmar Limited ise yüzde 5 hissesi için 21 milyon 152 bin 400 TL+KDV istiyor. Toplamda istenen tahmini bedel ise 190 milyon 371 bin 600 TL+KDV. Arsanın geçici teminatı ise 5 milyon 711 bin 148 TL olarak belirlendi.

İBB, Perpa Ticaret Merkezi tarafından bu arazi üzerine yaptırılması planlanan 40’ar katlı 4 kuledeki hisselerini de satışa çıkarmıştı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Perpa İş Merkezi A blok malikleri bu satışa karşı çıkmıştı. İBB tarafından yapılan açıklamada ise çarşıdaki A blok maliklerinin herhangi bir hak kaybına uğramayacakları ifade edilmişti.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/perpa-arsasi-3-kez-satista_80617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!