Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Personel Servisi Bile Tekne Olan Bankaya Çevre Ödülü

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Financial Times ve Dünya Bankası üyesi IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "2008 Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri" kapsamında "Gelişmekte Olan Ülkeler" kategorisinde Doğu Avrupa"da "Yılın Sürdürülebilir Bankacılık" ödülünü aldı.

Sabah GazetesiTürkiye Sınai Kalkınma Bankası, Financial Times ve Dünya Bankası üyesi IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "2008 Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri" kapsamında "Gelişmekte Olan Ülkeler" kategorisinde Doğu Avrupa"da "Yılın Sürdürülebilir Bankacılık" ödülünü aldı.

TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu, ödülün bir banka içi diğeri fonladıkları projelerle ilgili iki ayağı olduğunu belirterek, "Banka içinde kağıt kullanımını azalttık. Bütün imzalar elekronik ortamda. Tuvaletlerde çeşmeler ve bütün binamızda elektrik kullanımı tasarruf sağlayacak şekilde yeniden dizayn edildi. Ayrıca bizim personel servisimiz de yıllardır tekne ile yapılıyor" diye konuştu.

IFC'nin yarışmayı bütün Türk bankalarına duyurduğunu ve bunun 5 bankanın ödül için başvurduğunu kaydeden Eroğlu, "TSKB şimdiye kadar 50'nin üzerinde çevreci projeyi fonladı. Şimdiye kadar 700 milyon dolarlık fon topladık ve 450 milyon dolarlık kredi kullandırdık. Verdiğimiz kredilerde karbon emisyonları en az olanları dikkate alıyoruz. Yenilenebilir enerjide 5 yıl önce kredi vermeye başladık. Uzun zamandır bütün projelerde çevre ve toplum menfaatlerine uygun projeleri gözetiyoruz. Çünkü bizim fon edindiğimiz kurumlar bu koşullarla kredi veriyor. 2 rüzgar, 2 jeotermal ve bir de çöpten elektrik üreten tesise kredi verdik. Toplam 2 bin 100 megavat gücü olan bu projeler Türkiye'de yenilenebilir enerjinin yüzde 15'ini oluşturuyor. Ödül almamızın temel nedeni de bu" şeklinde konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/personel-servisi-bile-tekne-olan-bankaya-cevre-odulu_62373.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!