Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Petkim İhalesi İptal Edildi

Petkim'in özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Standart Kimya, saat 18.00 olan son başvuru saatine kadar herhangi bir başvuru yapmadı. Ö

Dünyab>Petkim'in özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Standart Kimya, saat 18.00 olan son başvuru saatine kadar herhangi bir başvuru yapmadı. Özelleştirme İdaresi de ihalenin iptal edildiğini açıkladı.
Petkim ihalesini 605 milyon dolar bedelle kazanan Uzan Grubu'na ait Standart Kimya, 18.00'da dolan son başvuru tarihine kadar herhangi bir başvuru yapmadı. Özelleştirme İdaresi'nden (ÖİB) yapılan yazılı açıklamada, PETKİM Petrokimya Holding A.Ş.’de bulunan yüzde 88.86 oranındaki kamu hissesinin satışına ilişkin olarak; "Standart Kimya Petrol Doğalgaz Sanayii ve Ticaret A.Ş., Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun kararında belirtilen koşulları, verilen 30 günlük süre içerisinde yerine getirmemiştir" denildi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun kararı uyarınca, satış sözleşmesi imzalanması konusunda Standart Kimya’ya kararın tebliğinden itibaren 30 gün süre verildiği ve alıcı firmanın yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda geçici teminatın irat kaydedilerek, ihalenin iptal edilmesinin kararlaştırıldığı anımsatıldı.

ÖİB açıklamasında, PETKİM’in özelleştirilmesi konusunun, 'İdare tarafından ayrıntılı olarak yeniden değerlendirildikten sonra, izlenecek yol ve zamanlama konusunda karar verileceği' bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/petkim-ihalesi-iptal-edildi_5300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!