Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Petrolün Yüzde 75'i Temizlendi

BP, Meksika Körfezi'nde bir çevre felaketine neden olan petrol kuyusunu kapatıyor. Kuyuya sekiz saat çamur döküldüğü ve petrolün yüzde 75'inin temizlendiği açıklandı. Meksika Körfezi'ndeki petrol kirliliğinin kaynağı olan petrol kuyusunu tamamen kapatan BP "arzu edilen amaca" ulaşıldığını bildirdi.

NTV
Petrolün Yüzde 75'i Temizlendi

STRONG>BP, Meksika Körfezi'nde bir çevre felaketine neden olan petrol kuyusunu kapatıyor. Kuyuya sekiz saat çamur döküldüğü ve petrolün yüzde 75'inin temizlendiği açıklandı.

BP, Amerikan tarihinin en ağır çevre felaketine neden olan Meksika Körfezi'ndeki sızıntı için yeni önlem aldı.

Meksika Körfezi'ndeki petrol kirliliğinin kaynağı olan petrol kuyusunu tamamen kapatan BP "arzu edilen amaca" ulaşıldığını bildirdi.

BP'den yayımlanan bildiride, şu anda kuyunun basıncının basılan çamurun hidrostatik basıncı tarafından kontrol altında tutulduğu, bunun da "static kill" operasyonunda amaçlanan hedef olduğu belirtildi.

SEKİZ SAAT ÇAMUR BASTILAR

BP, mühendislerin kuyuya sekiz saat boyunca çamur bastığını kaydederek, basıncın sabit olup olmadığını anlamak için kuyunun gözetim altında tutulduğunu, bu denetim süresinde gözlenecek sonuçlara göre yeniden çamur basma işleminin gerekli olup olmayacağının belli olacağını kaydetti.

Kuyuya daha sonra çimento dökülecek.

Kuyuyu tecrit etmeyi amaçlayan bu operasyonun, sızıntı yapan kuyunun yanındaki tahliye kuyularının faaliyete geçirilmesini sağlayacağı kaydedilmişti.

PETROLÜN YÜZDE 75'İ TEMİZLENDİ

Öte yandan ABD, aylardır okyanusa akan petrolün yüzde 75'inin, yapılan çalışmalar ve doğa tarafından temizlendiğini belirtti.

Beyaz Saray enerji danışmanı Carol Browner, son tahminlere göre, Meksika Körfezi'ndeki petrolün yüzde 75'inin toplandığını, yakıldığını, ayrıştığını ve kurutulduğunu söyledi.

Browner, ABC'nin "Good Morning America" programında yaptığı açıklamada, "İyi haber şu ki, petrolün büyük bölümü temizlenmiş görünüyor" dedi.

 

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/petrolun-yuzde-75i-temizlendi_81717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!