Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Peyzaj Mimarlarından Telgraf Eylemi

Ankara Kızılay’daki PTT önünde açıklama yapan TMMOB Peyzaj Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, ormanların hükümet tarafından rant uğruna yok edildiğini belirterek, hükümetin ormanları 2B yasası ile özelleştirmeye çalıştığını ifade etti.

Evrensel Gazetesib>Peyzaj Mimarları Odaları, “Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği” hakkında 07.08.2006 tarihinde yayımlanan yasa ile peyzaj mimarlığı uzmanlık alanlarının ihlal edildiği ve 6000 peyzaj mimarının haklarının gasp edildiği gerekçesiyle çeşitli illerde faks eylemi gerçekleştirdi.

Ankara Kızılay’daki PTT önünde açıklama yapan TMMOB Peyzaj Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, ormanların hükümet tarafından rant uğruna yok edildiğini belirterek, hükümetin ormanları 2B yasası ile özelleştirmeye çalıştığını ifade etti. Daha sonra TBMM ve Cumhurbaşkanlığına telgraf gönderildi. Peyzaj Mimarları Odası (PMO) İstanbul Şubesi üyeleri ise Kadıköy Postanesi’nde basın açıklaması yaptı. Mimarlar Cumhurbaşkanına, TBMM’ye, AKP ve CHP Genel Merkezleri’ne mektup gönderdi.

PMO İstanbul Şubesi Başkanı Gülay Özdabağ, yasa ile geleceklerinin karartıldığını belirtti. İzmir’de de Konak PTT önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında bir araya gelen peyzaj mimarları, açıklamanın ardından hükümete ve çeşitli partilere sorunlarını dile getiren telgraf çektiler.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Erhan Vecdi Küçükerbaş, ülkedeki tüm peyzaj mimarlarının 30 Eylül Çarşamba günü Ankara’da buluşarak, 2B yasasını, özelleştirmeleri ve mesleki haklarına dönük gaspları protesto edeceklerini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/peyzaj-mimarlarindan-telgraf-eylemi_48485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!