Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Peyzaj Öğrencileri Kılıçarslan Parkı için Yarışacak

Aksaray'da bulunan Kılıçarslan Parkı için düzenlenen proje yarışmasında peyzaj bölümü öğrencileri en işi planı ortaya çıkarmaya çalışacak.

Yeni Şafak Gazetesi/Cafer Yeşilöz
Peyzaj Öğrencileri Kılıçarslan Parkı için Yarışacak

ksaray'da bulunan Kılıçarslan Parkı için düzenlenen proje yarışmasında peyzaj bölümü öğrencileri en işi planı ortaya çıkarmaya çalışacak.

Kılıçarslan Parkı'nı Aksaray'a yakışacak nitelikte bir piknik alanı haline dönüştürmeyi hedefleyen Aksaray Belediyesi, Ankara Üniversitesi ve Ankara Peyzaj Mühendisleri Odası işbirliği ile Proje yarışması düzenliyor. Çeşitli Üniversitelerden 39 öğrenci, 2 jüri üyesi ve Ankara Mimarlar Odası'ndan bir temsilci Aksaray'a gelerek, yarışma konusu olan Kılıçarslan Parkı'nda ve Ulu Cami Çevre Düzenlemesi ile Vadi Park'ta yapılan çalışmaları bizzat terinde görerek inceleme yaptılar.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta'yı ziyaret eden üniversite öğrencileri, başkanla projeler hakkında istişarede bulundu. Başkan Palta,öğrencilere Aksaray ile ilgili bilgi verdikten sonra bugüne kadar yaptığı hizmetler ve 2007 yılında yapmayı hedeflediği projeleri anlattı. Başkan Palta, "Bizim önem verdiğimiz projelerden biri Kılıçarslan parkı ile ilgili düzenleme projesidir. Bu proje çerçevesinde bir yarışma düzenledik. Peyzaj Mühendisliği'nde okuyan üniversite öğrencileri arasında ilk 3'e girenlere ve mansiyon dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Bu çalışmalar neticesinde çok güzel çalışmalar ortaya çıkacak ve bunların arasında en uygun olanı Kılıçarsalan parkına uyarlayacağız" dedi.

Yozgat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Proje Mimarı ve jüri üyesi Kemal Özgür ise Başkan Palta'ya teşekkür ederek şunları söyledi: "Aksaray Belediyesi ve Ankara Peyzaj Mühendisliği Odası işbirliği ile bir proje yarışması açılmış.Bizde Kılıçarslan parkı projesi için Jüri üyesi olarak Aksaray'a geldik.Yeni öğrencilerin kendilerini ispatlayabilmeleri ve kendilerini sivil hayata hazırlayabilmeleri açısından bu proje yarışması çok önemli bir fırsat.Genç arkadaşlara böyle bir olanak verdikleri için belediye başkanı Nevzat Palta'ya çok teşekkür ediyoruz" Üniversite öğrencileri daha sonra Kılıçarslan Parkı,Ulu Camii çevresi ve Vadi Park'ta incelemelerde bulundular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/peyzaj-ogrencileri-kilicarslan-parki-icin-yarisacak_51402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!