Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Philips’ten 1 Milyar TL

Özellikle elektrikten tasarruf sağlayan ampuller konusunda Enerji Bakanlığı ile ortak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Philips Türkiye ve Kafkaslar İcra Kurulu Başkanı Anton Booij, “Geleneksel ampullerin tasarruflu ampullerle değiştirilmesi konusunda Enerji Bakanı Hilmi Güler ve hükümet yetkilileriyle bir araya geldik. Bu konuda nasıl bir çalışma

Radikal Gazetesi
Philips’ten 1 Milyar TL

Önümüzdeki dönemde sağlık, bakım, aydınlatma ve tüketici yaşam alınında büyümeyi amaçlayan Philips, ürünleriyle hem cebi hem de çevreyi koruyor. Özellikle elektrikten tasarruf sağlayan ampuller konusunda Enerji Bakanlığı ile ortak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Philips Türkiye ve Kafkaslar İcra Kurulu Başkanı Anton Booij, “Geleneksel ampullerin tasarruflu ampullerle değiştirilmesi konusunda Enerji Bakanı Hilmi Güler ve hükümet yetkilileriyle bir araya geldik. Bu konuda nasıl bir çalışma yapılacağını belirlemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Booij, Philips Türkiye’nin yaptığı enerji tasarrufu araştırmasına da değindi. Philips yetkililerinin araştırma hakkında verdiği bilgiye göre Türkiye’de 16 milyon hane bulunuyor. Her evde üç adet geleneksel ampul tasarruflu ampulle değiştirilirse yılda 4.400 GWh’lik enerji tasarrufu sağlanıyor. Keban Barajı’nın yıllık üretiminin 6.600 GWh olduğu düşünülürse bunun ne kadar büyük bir rakam olduğu ortaya çıkıyor. 4.400 GWh’lik tasarruf yılda 1 milyar TL’ye denk geliyor. Olayın parasal boyutunun yanında çevre boyutu da bulunuyor.

Ampullerin değiştirilmesi durumunda yılda 120 milyon ağacın temizleyeceği karbondioksit salınımından tasarruf sağlanıyor. “Şehirlerde, ofislerde, fabrikalarda ve okullarda enerji verimliliği sağlayan aydınlatmaya geçecek olursak, herkes için bir fark yaratmamız mümkün” diyen Anton Booij, herkesi enerji verimliliği konusunda harekete geçmeye çağırdı.

‘Buhrandan geçiyoruz’

Ekonomiye ilişkin açıklamalarda da bulunan şu anda bir buhran döneminden geçildiğini belirten Booij, “Elektronik ürünler özellikle de TV pazarında daralma var. Aydınlatma ürünlerinde satışlar iyi gidiyor” dedi. Booij, şirket alımı konusundaysa “Bulduğumuz fırsatları değerlendiririz” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/philipsten-1-milyar-tl_66954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!