Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Piar Gallup Konut Sektörünü Araştırıyor

Yaklaşık 5 yıl önce hisseleri Taylor Nelson Sofres'e (TNS) satılarak isim değiştiren Piar Gallup araştırma şirketi, Türkiye'de konut sektörüne yönelik araştırma başlatıyor.

Referans Gazetesi/Selma ŞENOLaklaşık 5 yıl önce hisseleri Taylor Nelson Sofres'e (TNS) satılarak isim değiştiren Piar Gallup araştırma şirketi, Türkiye'de konut sektörüne yönelik araştırma başlatıyor.

TNS Piar'ın yapacağı araştırma bu yıl İstanbul ile başlayacak, gelecek yıllarda ise genişleyerek içine Ankara ve İzmir'i de alacak. Konut inşaatı yapan firmalara üretim ve pazarlama faaliyetlerinde yön gösterici olmayı amaçlayan araştırmada, hedef kitlenin bilgi düzeyleri, marka algıları, eğilim ve beklentileri bütün boyutlarıyla incelenecek. Proje İstanbul kent kesiminde yaşayan ve son 2 yıl içinde yeni ev satın alan 200 kişi ile önümüzdeki 2 yılda ev satın almayı planlayan 400 kişi olmak üzere toplam 600 tüketici nezdinde gerçekleştirilecek.

TNS Piar Pazarlama Direktörü İnci Samimi, Nisan-Mayıs 2007'de gerçekleştirilecek araştırma ile tüketicilerin karar süreçlerini inceleyeceklerini, anket katılımcılarının yüzde 60'ından fazlasını satın alma kararlarında yönlendirici olan kadınların oluşturacağını söyledi.

Tesadüfi yöntem uygulanacak
Samimi, "Konutları kimler alıyor, nelerden etkileniyor, nerelere gidip incelemişler, dış yapıdan beklentileri neler gibi pek çok sorunun yanıtı, yüz yüze gerçekleştireceğimiz bu araştırmada bulunacak" dedi. Pek çok gayrimenkul şirketinin destek verdiği rapor mayıs sonunda açıklanacak. Rapor, bütün müşterilerin ulaşabileceği genel bilgilerin yanısıra, istendiği takdirde şirketler için özel bilgileri de içerecek. Samimi, sokakta tesadüfi yöntemle bulunacak olan deneklerin sadece toplu konut alanlarından alım yapan ya da yapmayı düşünenlerden oluşacağını belirterek "Mahalle arasından daire alanlar araştırma kapsamına girmiyor" dedi.

TNS Piar; yani eski ismi ile Piar-Gallup, araştırma sektöründe faaliyet göstermek üzere 1975'te kuruldu. 90 full-time çalışanı, yılda 450-500 proje ve 400.000 anket kapasitesi ile sektörünün önde gelen kuruluşu haline gelen şirket, 2002'de hisselerinin tümünün satılması ile birlikte dünyanın 2. büyük araştırma kuruluşunun bir parçası oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/piar-gallup-konut-sektorunu-arastiriyor_53360.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!