Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Piriştina: 2003 Otoparklar Yılında 47 bin 675 m2 Otopark Yapacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, 2003 yılını “otoparkta atılım yılı” olarak belirlediklerini bildirdi. Piriştina, yaptığı açıklam

Ticaret Gazetesib>İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, 2003 yılını “otoparkta atılım yılı” olarak belirlediklerini bildirdi. Piriştina, yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıl 7 ayrı bölgede 47 bin 675 metrekarelik alanda, katlı ve yeraltı otoparkı yapılacağını söyledi.

Göreve geldiklerinde otopark meselesini “öncelikli sorun” olarak belirlediklerini kaydeden Piriştina, yaptıkları yeşil alan düzenlemeleri içerisinde “açık otoparklar” yaratıldığını ve sorunu hafifletmeye çalıştıklarını bildirdi.

2003’te ihale edilen veya programa alınan katlı ve yeraltı otoparklarının bitirileceğini belirten Piriştina, şunları söyledi:

“Bahriye Üçok Bulvarı’nda Türkiye’nin en büyük yeraltı otoparkını ihale ettik. 2003’te bitirilecek ve 270 araçlık otopark olacak.

Akdeniz Caddesi üzerinde 500 araçlık bir katlı otopark yapılacak. Bayramyeri’nde 160 araçlık otopark inşaatı devam ediyor, o da önümüzdeki yıl bitirilecek. Bornova’da 342 araçlık otopark ihalesini geçtiğimiz günlerde yaptık.”

ALTI OTOPARK,

ÜZERİ YEŞİL ALAN


Yeşilyurt ve Buca’da iki yeraltı otoparkının da ihale aşamasına geldiğini belirten Piriştina, şöyle devam etti:

“Yeraltı otoparklarına büyük önem veriyoruz. Altı otopark olarak hizmet verecek olan alanın üzeri yeşil alan olarak düzenlenecek. Bu çerçevede Buca Kasaplar Meydanı’nda 220 araçlık yeraltı otoparkı yaratılacak. Görüntü kirliliğine neden olan binalar yıkıldı, kamulaştırmalar yapıldı. Yeşilyurt İZSU binası çevresinde de bir yeraltı otoparkı planladık.”

Piriştina, Alsancak Hocazade Camii karşısında Petrol Ofisi’ne ait olan arsa ile ilgili çalışmaların da son aşamaya geldiğini söyledi. Piriştina, “Petrol Ofisi’ne Yeşildere Caddesi üzerinde rekreasyon alanı olarak düzenlediğimiz alanın yakınlarında bir benzin istasyonu alanı vereceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/piristina-2003-otoparklar-yilinda-47-bin-675-m2-otopark-yapacagiz_2765.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!