Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Plajlar Yerlebir

Adalar Belediyesi aralarında Büyükşehir’e ait Yörükali’nin de olduğu 30 plajın kaçak yapıldığını tespit etti. 6 plajı yerlebir eden belediye, Heybeliada’daki plajı yıkınca Büyükşehir ekipleri müdahale etti.

Milliyet Gazetesi
1 Plajlar Yerlebir

Kaçak yapıları yıkmak için harekete geçen Adalar Belediyesi, Adalar’daki 30 plajın hepsinin kaçak olduğunu belirledi. İşgal altındaki 6 plajda yıkımlar gerçekleştiren belediye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yörükali Plajı’nın bile işgal altında olduğunu tespit etti. Ruhsatsız plajların yıkımına Kınalıada’dan başlayan ve 6 plajı yıkan Adalar Belediyesi, son olarak Heybeliada Çam Limanı’nda halka açık plajdaki kaçak yapılara el attı.

Yıktığı bölümlerin olduğu bölgeyi tel örgüyle çeviren belediyenin uygulaması şikâyete konu olunca, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri adaya geldi. Tel örgüyü kaldırmak isteyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, durum açıklığa kavuşunca herhangi bir işlem yapmadan adadan ayrıldı.

Kıyılar işgal altında

Plajların yıllardır kaçak hizmet verdiğini belirten Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, “Bu uygulama bazılarının pek işine gelmedi. Ve hemen aleyhimizde karşı saldırıya geçtiler. Yıllardır Adalar’da yasalara aykırı şekilde tel örgü çekerek halkın denize girmesi engellendi. Bu plajların birkaçı hariç ruhsatları da yok. Üstelik ruhsatı olanlar da olmayanlar da hepsi işgal altında. Biz bu kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Ayrıca orman arazisi içinde, bugüne kadar göz yumulan kaçak yapıları da tek tek yıkacağız” dedi.

Yörük Ali plajı

Plajların durumu

Büyükada: Yörükali (ruhsatsız-işgal), Kumsal (ruhsatsız-işgal), Viranbağ (ruhsatsız-işgal), Halik Koyu (ruhsatsız-işgal), Su Sporları Kulübü (ruhsatsız-işgal), Yıldırım Spor (ruhsatsız-işgal), Uyanoğlu Tesisleri (ruhsatsız-işgal), Sedef Port (ruhsatlı-işgal),  Nakibey (ruhsatlı-işgal), Prenses (ruhsatlı-işgal).

Heybeliada: Değirmen (ruhsatsız-işgal), Akvaryum (ruhsatsız-işgal), Asaf (ruhsatsız-işgal), Kablo (ruhsatsız-işgal), Alman Koyu (ruhsatsız-işgal), Su Sporları Kulübü (ruhsatsız-işgal), Çam Limanı (ruhsatsız-işgal), Çam Limanı Ada (ruhsatsız-işgal), Çam Limanı Halk Plajı (ruhsatsız-işgal), Sadıkbey (ruhsatlı-işgal).

Burgazada: Kalpazankaya (ruhsatsız-işgal), Su Sporları Kulübü (ruhsatsız-işgal)

Kınalıada: Ayazma (ruhsatsız-işgal), Halk Plajı-Jarden (ruhsatsız-işgal), Halk Plajı-Teos (ruhsatsız-işgal), Halk Plajı-Kumluk (ruhsatsız-işgal), Halk Plajı-Kamos (ruhsatsız-işgal), Halk Plajı-Ülker (ruhsatsız-işgal)

http://www.yapi.com.tr/haberler/plajlar-yerlebir_81088.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • gönül sessiz şehir seferihisarın ürkmez mahallesine de birilerinin göz atmasını bekliyor. kıyılar işgal altında yollar caddeler tecavüzlü. sessiz şehir anlamına da çok yakışıyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!