Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Planlı Şehre Örgüt Engeli

Küçükçekmece Belediye Başkanı Yeniay, ilçenin kötü kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirirken illegal örgütlerin kışkırtması yüzünden büyük sıkıntılarla karşılaştıklarını söyledi.

Yeni Şafak Gazetesiüçükçekmece Belediye Başkanı Yeniay, ilçenin kötü kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirirken illegal örgütlerin kışkırtması yüzünden büyük sıkıntılarla karşılaştıklarını söyledi. Projelerini halka anlatmakta bazen büyük güçlük yaşadıklarını vurgulayan Yeniay şunları söyledi:

"Siz insanların menafaatine çalışma yapabilirsiniz. Ancak bunlar spekilasyona açık konular olması nedeni ile Küçükçekmece'de insanlar terör örgütleri tarafından kullanılmaya çalışıldı. Bazen de illegal örgütler "Evlerinizi yıkacaklar ve yerine ev verilmeyecek" diye halkı kandırarak, bu durumdan nemalanma gayretleri içine girdi."

Barakalara son
Yürüttükleri çalışmalarla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Yeniay, 2004 seçimlerinde ilçeyi sadece yıllardır bir türlü değiştirilemeyen sol parti hegemonyasından kurtarmakla kalmadıklarını, aynı zamanda ilçenin kötü kaderini de değiştirdiklerini ifade etti. Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İmar Müdürü olarak görev yapan Yeniay, şimdi sahip olduğu engin belediyecilik tecrübelerini Küçükçekmece için seferber ediyor.

Göreve gelir gelmez TOKİ ile 2 bin 640 sosyal konutu içeren bir protokol imzalayan Yeniay, "Başlattığımız kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeyi doğal misyonuna uygun hale getireceğiz. Halkımızı suyu, elektriği olmayan alt yapıdan yoksun tek katlı baraka türü yapılardan kurtaracağız. Önümüzdeki ay düzenlenecek bir törenle tamamlanan konutları, gecekondu sahiplerine teslim edilecek" dedi.

Kırkımızın çıkmasını beklemedik
Belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu beliren Yeniay, göreve gelir gelmez TOKİ ile protokol imzaladıkları için bazı arkadaşlarının kendisine 'Kırkın çıkmadan başlama' diye espiri yaptıklarını ifade etti. Yeniay şunları söyledi: "TOKİ ile yapılan anlaşma gereği Küçükçekmece'nin Halkalı ve Bezirganbahçe bölgelerinde 2 bin 640 sosyal konutun yapımı sürüyor.Küçükçekmece'nin gecekondu bölgesinde bin 800 aile yaşıyor.

Burada yaklaşık 10 bin nüfus barınıyor. Şu anda bin 800 ailenin bin 100'ü ile protokol imzaladık. Geri kalan 700 aile ile de 1.5 aylık bir zaman dilimi içinde protokol imzalayacağız. Vatandaşlarımız fiyatları 100-120 milyar lira arasında değişen konuta kavuşuyorlar. Vatandaşlar 20 yıllık zaman diliminde ayda 200 YTL ödeyerek konut sahibi olacaklar. Biz vatandaşların istemeleri halinde evlerine satmalarının önüne geçmemek için evlere ipotek koydurmadık"

http://www.yapi.com.tr/haberler/planli-sehre-orgut-engeli_46984.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!