Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Plazma Görünümlü Ocak, Buzdolaplı Masa

Slovenyalı beyaz eşya ve ev gereçleri üreticisi Goronje, mutfağı salona taşıdı. Şirketin şu anda prototip halindeki ürünleri arasında plazma TV görümlü ocak ve davlumbaz, müzik seti görünümlü fırın ve salonun herhangi bir yerine konulabilecek çekmeceli buzdolabı bulunuyor. Goronje, Türkiye’de de satışta olan 3 bin 500 Swarovski taşlı buzdolabı,

Milliyet GazetesiSlovenyalı beyaz eşya ve ev gereçleri üreticisi Goronje, mutfağı salona taşıdı. Şirketin şu anda prototip halindeki ürünleri arasında plazma TV görümlü ocak ve davlumbaz, müzik seti görünümlü fırın ve salonun herhangi bir yerine konulabilecek çekmeceli buzdolabı bulunuyor. Goronje, Türkiye’de de satışta olan 3 bin 500 Swarovski taşlı buzdolabı, buzdolaplı masa, dokunulduğunda içini gösteren ve sesli mesaj bırakılabilen buzdolabı, kapağı tam açılan çamaşır makinesinin de üreticisi.

Bir yıl önce Türkiye’ye gelen Goronje, yıllık 1.3 milyar euro’luk cirosuyla Slovenya’nın en büyük şirketler grubu. Eski Yugoslavya’da 60 yıl önce kurulan ve 65 şirketten oluşan Goronje, beyaz eşya, küçük ev aletleri, ısıtıcılar, şofben ve mobilya üretiyor. Dünyada 70 ülkede ürünleri satılan şirketin geri dönüşüm, enerji, elektronik yatırımları da bulunuyor. Slovenya’da üç fabrikası bulunan grubun bunun dışında Çek Cumhuriyeti ve Sırbistan’da üretimi var. Şirket yılda 4 milyon parça üretim yapıyor.

Goronje Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Doğa Yarman Türkiye pazarına kalıcı olmak için geldiklerini belirterek şunları söyledi: “Türkiye’deki bayi ağımızı geliştirmek istiyoruz. Şu anda İstanbul’da 30 noktada varız. Çok yakında Antalya’da büyük bir mağaza açıyoruz. Bu ay içinde bayi sayımız 6’ya çıkacak. Sayıyı her geçen gün artırmak istiyoruz. Burada kalıcıyız.”

Şirket satın alabilir

Darty ve Media Markt mağazalarında da ürünlerinin satıldığı belirten Genel Müdür Yardımcısı Yarman, “Türkiye’de şimdiye kadar 2 milyon euro yatırım yaptık. Goronje’nin stratejisi gittiği ülkeden şirket satın alarak da büyüme olabiliyor. Hatta daha önce olumsuz sonuçlanan birkaç girişimimiz oldu. Uygun bir fırsat yakalarsak şirket de satın alıp yatırım miktarımızı bir anda çok büyük seviyelere çıkarabiliriz” dedi. Goronje özellikle Avrupa pazarında büyük ilgi gören bir marka olarak biliniyor. Çamaşır makinesi ve küçük ev aletlerinde bazı Doğu Avrupa ülkelerinde pazar lideri.

Swarovski buzdolabı 5 bin 800 YTL

Goronje faaliyet gösterdiği 70 ülkede olduğu gibi Türkiye’de de orta ve üstü gruba hitap ediyor. Şirketin çamaşır makinelerinin fiyatı 800 YTL ile 2 bin 500 YTL, bulaşık makineleri 870 YTL ile 1115 YTL, normal buzdolapları ise 500 ile 3 bin 500 YTL arasında değişiyor. Türkiye’de satışa sunulan 3 bin 500 Swarovski taşlı buzdolabının fiyatı ise 5 bin 800 YTL’yi buluyor. Daha önce 26 bin Swarovski taşlı buzdolabı üreten firma bu ürünü Rusya’da açık artırmayla 110 bin dolara, İngiltere’de 30 bin sterline sattı. Gelirini ise çeşitli hayır kurumlarına dağıttı.

Mutfağa değil salona

Çekmeceli buzdolabı: Salonun herhangi bir köşesinde duran bu kutunun bir buzdolabı olduğu ancak kapağı açılıcınca anlaşılıyor.
Ocak-davlumbaz: Plazma TV görümündeki ocak, kapağı açıldığında duvara monte davlumbazıyla birlikte kullanılır hale geliyor.
Fırın: Bir müzik setini andıran fırın Goronje’nin özel tasarımlı son ürünleri arasında.

http://www.yapi.com.tr/haberler/plazma-gorunumlu-ocak-buzdolapli-masa_62280.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!