Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Plazmalar Bir Yere Gitmiyor"

Avrupa Tüketici Elektroniği Birliği (EICTA), Avrupa Birliği'nin yeni enerji verimlilik koşulları uyarınca plazma televizyonların çöpe gidebileceği yolunda yorumlarla çıkan haberleri yalanladı. Kurum, yayınladığı basın bülteninde şu açıklamayı yaptı:

CNN Türk
"Plazmalar Bir Yere Gitmiyor"

Avrupa Tüketici Elektroniği Birliği (EICTA), Avrupa Birliği'nin yeni enerji verimlilik koşulları uyarınca plazma televizyonların üretimden kalkabileceğini iddia eden haberleri yalanladı. Avrupa Tüketici Elektroniği Birliği (EICTA), Avrupa Birliği'nin yeni enerji verimlilik koşulları uyarınca plazma televizyonların çöpe gidebileceği yolunda yorumlarla çıkan haberleri yalanladı. Kurum, yayınladığı basın bülteninde şu açıklamayı yaptı:

"Son zamanlarda basında yer almakta olan haberlerde, Plazma TV teknolojisinin enerji verimliliği sebepleri ile yasaklanabileceği belirtilmektedir. Bu ifadeler tamamen yanlıştır. Konu ile ilgili AB direktifine göre plazma veya herhangi bir teknoloji, enerji verimlilik koşullarına uyduğu sürece TV üretiminde kullanılmasının yasaklanması mümkün değildir.

AB ve üyeler, TV üretiminde kullanılan Plazma TV, LCD TV, CRT(tüplü) TV ve diğer tüm teknolojilerin daha enerji verimli getirilmesini sağlayacak yeni düzenlemeler üzerinde çalışmaktadırlar.Yeni düzenlemenin 2009’un ikinci yarısında yayınlanması beklenmektedir. Geçiş sürecinin ardından ürünlerin 2010 yılının ikinci yarısında uyumlu hale getirilmesi beklenmektedir. Özetlemek gerekirse, hem LCD hem plazma teknolojilerinde geçen birkaç sene içinde ciddi gelişmeler elde edilmiş olup her iki teknolojide her bir yeni üretimde daha iyi enerji verimliliği elde edilmektedir."

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/plazmalar-bir-yere-gitmiyor_65893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!