Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

PLD’nin Yeni Sayısındaki Teması: “Aydınlatma Tasarımında Kalıcı Olabilmek…”

Professional Lighting Design Türkiye, yeni sayısında modern aydınlatma tasarımının mihenk taşlarından örnekler eşliğinde değişim rüzgarlarına karşı durabilecek, her daim kalıcılığını sürdürebilecek aydınlatma tasarımlarının nasıl mümkün olabileceği sorusuna yanıt arıyor.

yapi.com.tr
PLD’nin Yeni Sayısındaki Teması: “Aydınlatma Tasarımında Kalıcı Olabilmek…”

b>Professional Lighting Design Türkiye, yeni sayısında modern aydınlatma tasarımının mihenk taşlarından örnekler eşliğinde değişim rüzgarlarına karşı durabilecek, her daim kalıcılığını sürdürebilecek aydınlatma tasarımlarının nasıl mümkün olabileceği sorusuna yanıt arıyor. Mimarlık dünyasını aydınlatan PLD’nin son sayısından öne çıkan bazı başlıklar şöyle: Modern aydınlatma tasarımının köklerini görebileceğiniz Seagram Binası ile Institute du Monte Arabe, otomobil tasarım akımlarının gelişiminin aydınlatma tasarımıyla iç içe geçtiği Mercedes Benz Müzesi, Türkiye’den projelerde 60. yıl sembolü olarak ışığı seçen Garanti Bankası, ışıltılı günlerine geri dönen Ankara Palas, yıldızlı gökyüzü efekt aydınlatması ile Kanyon, Dünyadan ve Türkiye’den uzman görüşleri ve daha fazlası…Aydınlatma tasarımına dair ne varsa PLD Türkiye sayfalarında takipçilerini bekliyor…

1997 yılından bu yana dünyanın tek aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdüren Professional Lighting Design, Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra Türkçe olarak yayımlanıyor. Avrupa Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (ELDA+) ve Uluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (IALD)’nin resmi yayın organı olan PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, ışığı ele alış biçimiyle diğerlerinden ayrılan mimari ve iç mimari uygulamaları, uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcılarının ve mimarların süzgecinden geçiriyor. İki ayda bir yayımlanan dergi, başucu kaynağı niteliğinde.

Mimarlar ve aydınlatma tasarımcılarının kaleme aldığı “ışık” yorumları, aydınlatmaya ilgi duyan amatörleri konuya yaklaştırma amacını güden temel teknik bilgiler ya da profesyonellerin oturdukları koltukta aydınlatma piyasasını takip etmelerine yarayan ürün tanıtım sayfaları…Hepsi Professional Lighting Design’ın yeni sayısında.

Professional Lighting Design Türkiye dergisi, 2005 yılının başıyla birlikte PLD dergisinin Türkçe edisyonu olarak Ağustos Yayın ve Tanıtım tarafından yayınlanmaya başlandı. On sayıdır aydınlatma tasarımı takipçileri tarafından ilgiyle karşılanan PLD Türkiye; aydınlatma şirketleri, uluslararası aydınlatma tasarımı dernekleri ve mimari örgütler ile birlikte aydınlatma tasarımı atölye çalışmalarına ve ışık festivallerine imza atmayı hedefliyor.


Ayrıntılı bilgi için: http://www.pld-turkiye.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/pldnin-yeni-sayisindaki-temasi-aydinlatma-tasariminda-kalici-olabilmek_48534.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!