Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak

UNESCO tarafından Dünya Kprion ca impedrite pahlussuh ültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Laodikeia (Hac) Kilisesi, Polinet firmasının Megalux PC panelleri ile koruma altına alındı.

yapı.com.tr
  • Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak
  • Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak
  • Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak
  • Polinet, Dünya Kültür Mirasını Koruyacak

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Laodikeia Antik Kenti’ndeki Laodikeia (Hac) Kilisesi'nin üstüne, iklim koşulları ve dış etkenlerden korumak amaçıyla mimari dokuyla uyum sağlayan yaklaşık 2500 m2 polikarbonat çatı örtüsü yapıldı.

Polikarbonat kaplama malzemesi olarak Polinet firmasının reflekte metalik gri renkli, 20 mm kalınlığında kilitli sistem Megalux PC panelleri seçildi. MegaLux Pc panellerin her iki yanında bulunan tırnakları, kolay panel bağlantıları için büyük avantaj sağlayarak, pc panel birleşim yüzeylerindeki su yalıtımını sağlıyor. Güneş ışınlarına karşı ultraviyole korumalı ve geniş renk alternatifleri olan Megalux Sistemde; PC paneller sahip oldukları  form sayesinde, çatı ve cephe ışıklık kaplaması olarak çok uzun mesafelerde kesintisiz ve eksiz kullanılabiliyor. Megalux sistemin sağladığı özellikler, Laodikeia (Hac) Kilisesinin mimari zenginliğinin ortaya çıkarılmasına ve korunmasına katkıda bulunacak.

2010'daki kazılarda tespit edildi

Laodikeia Antik Kenti’nde 2010 yılı kazılarında tespit edilmiş ve aynı yıl kazı çalışmaları tamamlanmış olan Laodikeia (Hac) Kilisesi, Büyük Constantinus zamanında (M.S. 306-337), Hıristiyanlığın M.S. 313 yılında serbest bırakılmasıyla birlikte yapılmıştır. Kilise İncil'de bahsi geçen ilk 7 kiliseden birisi olması sebebiyle Hristiyanlık tarihinde büyük öneme sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/polinet-dunya-kultur-mirasini-koruyacak_138133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!