Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Polisan Erzurum'u Boyuyor, Yenileyecek Şehir Arıyor

Türkiye genelinde boya kullanma bilincini artırmayı planlayan Polisan, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında boyadığı illere son olarak Erzurum'u ekledi. Bugüne dek 19 şehirde toplam 25 bin bina boyayan marka, Erzurum genelinde evini boyatmak isteyenlere 1 yıl boyunca yüzde 50 indirim ve kredi kartına 6 ay vade uygulayacak. Firma Erzurum'da 10

Referans Gazetesi
Polisan Erzurum'u Boyuyor, Yenileyecek Şehir Arıyor

Türkiye genelinde boya kullanma bilincini artırmayı planlayan Polisan, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında boyadığı illere son olarak Erzurum'u ekledi. Bugüne dek 19 şehirde toplam 25 bin bina boyayan marka, Erzurum genelinde evini boyatmak isteyenlere 1 yıl boyunca yüzde 50 indirim ve kredi kartına 6 ay vade uygulayacak. Firma Erzurum'da 10 bin metrekarelik alanı ücretsiz boyayacak.

Belediyelerden gelen teklife açık olan Polisan, son olarak Erzurum Belediyesi ile anlaşarak kentteki kötü görünen binaların dış cephelerini boyamaya başladı. Böylece temiz bir görüntüye sahip olacak olan kent, 2011'de gerçekleşecek Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları'nda çeşitli ülkelerden gelecek takımlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Polisan Boya Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Erzurum'un bugüne dek boyadıkları 20'nci il olduğunu söyleyerek boya kullanımını artırmayı ve Avrupa ortalamasına çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti. 1986'da boya işine ilk girdiklerinde Tunus ve Cezayir gibi ülkelerde boya kullanımının kişi başına 7-8 kilo, Türkiye'de ise 1.5 kilo olduğunu hatırlatan Bitlis, bugün ülke ortalamasının 7.5 kiloya çıktığını aktardı.

İlk olarak Kadir Topbaş'ın Beyoğlu Belediye Başkanı olduğu dönemde Pera Palas Oteli'ni boyadıklarını anlatan Bitlis, "Daha sonra Topbaş'ın ricası üzerine Beyoğlu'ndaki diğer eski binaları boyadık. O dönem İmam Adnan Sokak'ı da boyamışız, benim haberim yoktu. Mimar Sinan Üniversitesi'ni, Şişhane'yi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu ilkokulu biz boyadık. Diğer büyük markaları da alıp Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ile sorumluluk aldık. Halen İstanbul'daki çalışmalarımız sürüyor. En büyük projelerimizden biri Mardin'de oldu. Oradaki beton yapıları, taş rengine boyadık. İstanbul'da Eyüp, Beyoğlu, Sarıyer, Pendik ve Gaziosmanpaşa ilçelerini, ayrıca İzmit, Mardin ve Isparta gibi şehirleri boyadık bugüne dek" diye konuştu. Şu an kentsel dönüşüm kapsamında 50 milyar TL'lik bedelsiz boya talebi bulunduğunu açıklayan Bitlis, Talimhane bölgesinde de oteller bölgesinin trafiğe kapatılması karşılığında otellerin finansmanıyla 60 okulu boyadıklarını söyledi.
 
İnşaat sektörü bizi etkilemez

Daha önce tekstilci olduklarını ve 1963'te tutkal yapımına başladıklarını anlatan Bitlis, 1986'da da boya işine girdiklerini belirtti. Bitlis, "O gün Türkiye'de yılda 70-75 bin ton boya üretiliyordu. Bugün ise 500 bin ton. Bunun 100 bin tonunu da biz üretiyoruz" dedi. Kriz döneminde hiç işçi çıkartmadıklarını ve 1000 kişilik istihdama 2010 yılı içinde 100 kişi daha eklediklerini ifade eden Bitlis, 2009 yılında tonajlarının yüzde 4, cirolarının ise yüzde 14 arttığını vurguladı. Bitlis, bu yılın başından beri ise yüzde 35 tonaj artışı kaydettiklerini söyledi. "Halk, kaliteli boyanın ucuza geldiğini anladı" diyen Bitlis, normal boya ile 10 metrelik bir yer boyanıyorsa, kaliteli boya ile 20 metrenin boyanabildiğini belirtti.

İnşaat sektörünün boyaya çok fazla bir etkisi olmadığını söyleyen Bitlis, "Türkiye'de 17 milyon konut var. Diğer konut dışı yapılarla birlikte bu, 50-60 milyon yapıya tekabül eder. Öte yandan yılda 300-400 bin yeni konut inşa ediliyor. Önemli olan konutların yeniden boyanması. Halkın refah seviyesi yükseldikçe bilince ulaşacak ve boya kullanımı artacak" diye konuştu.

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/polisan-erzurumu-boyuyor-yenileyecek-sehir-ariyor_81503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!