Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Polisan Holding, TEİD Üyesi Oldu

Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla 150’yi aşkın üyeye ulaşan Etik ve İtibar Derneği (TEİD) üyeleri arasına; boya, kimya, liman ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan Holding de katıldı.

yapi.com.tr
Polisan Holding, TEİD Üyesi Oldu

Etik ve İtibar Derneği - TEİD’in yeni üyesi; boya, kimya, liman ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü kuruluşlarından Polisan Holding oldu.

Bitlis Ailesi’nin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri bugün; Yunanistan’dan Fas’a uzanan yatırımları, 7 şirketi ve 1200 çalışanı ile; Dow Chemical ve Kansai Paint ile olan iş ortaklıklarının sağladığı sinerji ile devam ediyor.

Polisan Holding; kimya, boya, gayrimenkul ve liman olmak üzere 4 ana kolda yarım asrı aşkın tecrübesi ile faaliyet gösteriyor ve 2012 yılından itibaren Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Polisan Holding; boya sektöründe Polisan Kansai Boya, kimya sektöründe Polisan Kimya, Polisan Hellas, Polisan Maroc, Rohm&Haas, liman sektöründe Poliport Kimya ve gayrimenkul sektöründe Polisan Yapı firmaları ile faaliyet gösteriyor.

Polisan Holding faaliyetleri arasında; kimyevi maddeler üretimi ve satışı, boya imalatı ve satışı, yapı kimyasalları üretimi ve satışı, liman, depolama ve antrepo hizmetleri, yapı, inşaat imalatı, alımı satımı, ithalatı, dahili ticareti, Plastik ürünler; meşrubat, su, yiyecek ve içecek kapları, sentetik fiber gibi geniş kullanım alanı olan Polietilen Tereftalat (PET) granül ve şişe preform üretimi, vb. hizmetler yer alıyor.

Holding; topluma ve çevreye katkıda bulunmayı önemsiyor;  insana, doğal hayata, eğitime ve sanata katma değer yaratacak projelere destek veriyor.

Polisan Holding; Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacısı olarak; dürüstlük, şeffaflık, hesap verilebilirlik, güvenilirlik ve takım çalışması kurumsal yönetim temel ilkeleri ile operasyonlarını yürütüyor.

İş etiği ilke ve değerlerinin şirketlerin tüm idari ve ticari fonksiyonları tarafından benimsenmesi ve bir iş yapma biçimi haline gelmesi hedefiyle 2010 yılında kurulan Etik ve İtibar Derneği TEİD, bugün GSMH'nın yüzde 15'ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşlardan oluşuyor.

 

*

TEİD (Etik ve İtibar Derneği) Hakkında

Etik ve uyum risklerinin etkin yönetimi, dürüstlük, hesap verilebilirlik ve şeffaflık konularında farkındalık düzeyinin arttırılması ve iş etiğinin ülkemizde faaliyet gösteren şirketlerin kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelmesi amacı ile 2010 yılında kuruldu. TEİD bugün, Türkiye GSMH'nın yüzde 15'ini oluşturan ve 250 bin üzerinde çalışana istihdam sağlayan, sektörlerinde büyük öneme sahip 150'den fazla kurumsal üyesi ile çalışmalarına devam etmektedir. Finansal verilerle birlikte bir şirketin başarısının tanımlanmasında, dünya genelinde sorumlu vatandaşlık, sürdürülebilir üretim politikalarının etkinliği, inovasyon politikaları, etik kurallara uyum ile itibar gibi faktörlerin de önemli olduğu gerçeğiyle hareket eden TEİD; Türkiye Cumhuriyeti'nin BM ve OECD nezdinde taraf olduğu yolsuzlukla mücadele anlaşmalarının hayata geçirilmesinde de özel sektör koordinasyonu görevini sürdürmektedir. Bununla birlikte TEİD, etik risklerin yönetimi alanında dünyada var olan değerlerin Türkiye'ye taşınmasında etkin rol oynayarak, bu doğrultuda TRACE International Türkiye Temsilciliği, Global Ethics Network Bölge Temsilciliği, European Business Ethics Network üyeliği, Basel Institute on Governance çalışma grubu üyeliği ve OECD Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu ve Bölgesel Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/polisan-holding-teid-uyesi-oldu_184338.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!