Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Porsche Tower Türkiye’de

Porsche otomobillerinin üreticisi Porsche Ailesi’nin tasarım şirketi Porsche Design, Porsche Tower’ı İstanbul’a da inşa edecek. Star'ın haberine göre, krizden sonra dünyada yıldızı parlayan en önemli ülkelerden biri olan Türkiye ve marka haline gelen İstanbul, dünya jet sosyetesinin gözdesi olmaya başlayınca Porsche Design da, yatırım kararı aldı.

Gazete Habertürk
Porsche Tower Türkiye’de

Porsche otomobillerinin üreticisi Porsche Ailesi’nin tasarım şirketi Porsche Design, Porsche Tower’ı İstanbul’a da inşa edecek. Star'ın haberine göre, krizden sonra dünyada yıldızı parlayan en önemli ülkelerden biri olan Türkiye ve marka haline gelen İstanbul, dünya jet sosyetesinin gözdesi olmaya başlayınca Porsche Design da, yatırım kararı aldı. Saatten valize, gözlükten binalara kadar lüksün lüksünü tasarlayan Porsche Design’ın Başkanı Roland Heiler ve İş Geliştirme Başkanı Markus Fink, Türkiye’ye gelerek Uzman Yatırım Holding’le ortaklık kararı imzaladı. Uzman Yatırım Holding Başkanı Sedat Çolak, 500 milyon dolarlık projenin çok katlı olacağını, Türk ve dünyanın önde gelen isimlerine hitap edeceğini belirtti.

Arazi Uzman'dan

Türkiye’nin Körfez ülkeleri ve Batı’da yıldızının parladığını ve bu nedenle yatırımcıların gözünün burada olduğunu söyleyen Sedat Çolak “Porsche Ailesi’nin kurduğu tasarım şirketi dünyanın büyük şehirlerinde lüks binalar inşa ediyor. Alt yapısı bizden, onlar binayı yapacaklar” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos zirvesinde yaptığı ‘One minute’ çıkışının Türkiye’nin dünyanın her tarafında prestijini artırdığını belirten Çolak “Bu çıkışla Körfez yatırımcılarının Türkiye’ye bakışı değişti. Türkiye’ye yönelmeye başladılar. Dubai’de bir proje yapan Porsche uzmanları da bu yönelimin etkisiyle İstanbul’da bu projeyi yapmaya karar verdiler” diye konuştu.

Koleksiyonerleri bile var

Projenin 500 milyon dolarlık yatırımla 300 bin metrekarelik inşaat alanına yapılacağını belirten Uzman Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Çolak, 42 katlı projede tüm alışveriş merkezi ve sosyal donatıların da olacağını belirtti. Dünyanın önde gelen işadamı ve sanatçılarının Porsche Tower projelerini özellikle takip ettiklerini ve hem yatırım amaçlı hem de kullanım amaçlı olarak aldıklarını söyledi.

Porsche Design’ın  Başkanı bizzat geldi

Geçen hafta Suudi Arabistan Prensi Abdülaziz’le 5 milyar dolarlık konut ve alt yapı projesi imzalayan Uzman Yatırım Holding Başkanı Sedat Çolak, Porsche Design Yönetim Kurulu Başkanı Roland Heiler’in de Türkiye ve İstanbul’u yakından tanıdığını söyledi. Çolak “Türkiye’nin küresel krizde ayakta kalması ve istikrarlı yapısı yabancı yatırımcıları buraya çekti. Yeni müjdeler de yolda” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/porsche-tower-turkiyede_78609.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!