Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimari Projeler

MİMARİ PROJELER

Ülkemizde ve Dünya’da birçok uygulamalı örneği bulunan mimari projeler aynı zamanda birden fazla Mimarlık alanının bir araya gelerek imza attığı yapıların arka planında yer almaktadır. Projelerin başlangıç aşamasında başvurulan süreçte öncelikle yapının mimari tasarımının ortaya çıkarılması ve plan çiziminde belirlenmesi gerekmektedir.

...
MİMARİ PROJELERDE SÜREÇ NASIL İŞLİYOR

Öncelikle Yapı firmasının mimari projeler için bir mimarlık firması ile anlaşması gerekmektedir. Nasıl bir konsepte sahip olacağını aktardıktan sonra mimarlık ofisi planlama ve tasarım aşamasına geçmektedir. Mimarlık ofisi içerisinde Mühendisler, Mimarlar ve Peyzaj mimarları yer alarak yapının tüm mimari sürecini tamamlamasının ardından minyatür bir yapı oluşturarak tamamlandığında nasıl bir görüntü elde edeceklerini aktarırlar. Proje detaylarında işlemlerin başlangıç ve bitiş tarihleri de belirtilmektedir. Onay sürecinin ardından Mühendisler yapının planını çıkararak alanların ölçülerini, iskelet yapısını Yapı firmasına ileterek işlemlere start vermesini sağlar.

ÜLKEMİZDE MİMARİ PROJELERİN DURUMU

Yaratıcı ve kendine hayran bırakan yapılan aslında hepsinin başarılı bir mimari sürece sahip olduğu bir gerçektir. Son zamanlarda yapılan AVM, yaşam alanları oldukça başarılı ve nitelikli mimarlara ülke olarak sahip olduğumuzu göstermektedir.

MİMARİ PROJELERDE SON GELİŞMELER

Yapi.com.tr olarak mimari alanda imza atılan son projelerin tasarım ve uygulama aşamalarını kaleme aldığımız birçok habere ve kaynağa ulaşmanızı sağlıyoruz. Sektörün gelişmelerini yakından takip ederek sizlere sunan sitemiz aynı zamanda firmaların yapmış olduğu yenilikleri de yansıtıyor.

Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Kentsel Dönüşüm - Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Büyük markalı konut projelerinde yer alan Aslandağ Grubu, kapı sektöründeki tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak ile son olarak Piyalepaşa İstanbul’daki 592 konut için mutfak ve kapı tedariği yapıyor. »

Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kentsel Dönüşüm - Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 27 Haziran Perşembe günü Yapı Merkezi ve Yüksel Proje ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu

Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu

Akçansa tarafından bu yıl “Şuraya Bi’ Djital Fikir Lazım” mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Emirgan’da gerçekleştirildi. »

Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm İle Isınıyor

Kentsel Dönüşüm - Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm İle Isınıyor

Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi yoğuşmalı ürün grubuyla tüketicilerin doğal gaz faturalarını kontrol altına alan DemirDöküm, Marmara Bölgesi'ndeki Semt Kocaeli, 11’inci Mahalle ve Bahçe Evler konut projelerinin tercihi... »

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’

Kentsel Dönüşüm - ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Şubat 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %39’unun bitmiş, %61’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Şubat ayında, banka kredisi kullanım oranı bir önceki aya göre 3 puan arttı. »

Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama

Kentsel Dönüşüm - Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama

Osmangazi Köprüsü’nün satılacağı iddialarına ilişkin, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Üst Yöneticisi Yavuz Batum; ortakların, uygun bulduğu takdirde bir miktar hisse satışı hedefleyebileceğini belirtti. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması

Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması

Akçansa’nın, genç fikirleri desteklemek amacıyla düzenlediği “Betonik Fikirler Proje Yarışması” bu yıl “Yapıda Dijital Dönüşüm” temasıyla onuncu kez gerçekleşiyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 28 Şubat. »

TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi

Kentsel Dönüşüm - TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi

Tema Vakfı'nın 2018 yılına ait değerlendirmesinde; plastiklerin deniz yaşamına verdiği zarar, plastik poşetlerin ücretli olması, Sıfır Atık Projesi'nin başlatılması, kömür yatırımlarının tarım alanlarını tehlikeye atması ile birlikte iklim... »

Daikin’den Sakura Projesi

Kentsel Dönüşüm - Daikin’den Sakura Projesi

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırıyor. »

TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak

Kentsel Dönüşüm - TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü'nce, "Milli Tren Projesi"nde istihdam edilmek üzere 43 sözleşmeli mühendis alınacak. »

Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması

Kentsel Dönüşüm - Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması

Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışmasının son başvuru tarihi 18 Ocak 2019. »

Mega Vaatlere 100 Gün Yetmedi

Kentsel Dönüşüm - Mega Vaatlere 100 Gün Yetmedi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 3 Ağustos’ta açıklanan ilk 100 günlük eylem planı 10 Kasım’da sona erdi. İşte henüz hayata geçirilemeyen o vaatler... »

Referans Projelerin Çözüm Ortağı Günsan
Kentsel Dönüşüm - Referans Projelerin Çözüm Ortağı Günsan

Anahtar priz ve elektrik aksesuarları alanındaki 17 bin parçalık ürün portföyünü, hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştıran Günsan Elektrik, referans proje çalışmalarıyla da birçok kamu ve özel konut projelerinde yer alıyor. »

Sika Building Future Proje Yarışması
Kentsel Dönüşüm - Sika Building Future Proje Yarışması

Sürdürülebilir bir gelecek için yol gösterici olmaya kendini adayan Sika, yaratıcı fikirlere sahip gençleri 'Building Future' adlı proje yarışmasına katılmaya davet ediyor. »

Sign of the City Awards’da Geri Sayım Başladı
Kentsel Dönüşüm - Sign of the City Awards’da Geri Sayım Başladı

Sektörün önde gelen profesyonellerinden ve konusunda uzman akademisyenlerden oluşan jüri, iki tam gün boyunca gerçekleşen toplantılarla finale kalan projeleri belirledi. »

“Mega Projelerin Akıbeti Gündemde"
Kentsel Dönüşüm - “Mega Projelerin Akıbeti Gündemde"

Tasarruf amacıyla bazı ihalesi yapılmış ama başlanmamış projelerin erteleneceğinin açıklanmasının ardından dev projelerin akıbeti gündeme geldi. »

1915 Çanakkale Köprüsü'nün Rüzgar Testleri Tamamlandı
Kentsel Dönüşüm - 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Rüzgar Testleri Tamamlandı

Çin'in Southwest Jiaotong Üniversitesinde, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, düzgün ve türbülanslı akımda saatte 72, 162 ve 299 kilometre rüzgar hızlarında kule ve tabliyelerinin servis koşullarındaki davranışlarına ilişkin test başarıyla tamamlandı. »

İddia: Kabataş Martı Projesi İptal Edildi
Kentsel Dönüşüm - İddia: Kabataş Martı Projesi İptal Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kabataş Transfer Merkezi olarak sunduğu ve denize dolgu, Dolmabahçe-Fındıklı kara ulaşım trafiği beton dalış tünelleri içeren projenin 2 yılın ardından iptal edildiği iddia edildi. »

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Son Durum
Kentsel Dönüşüm - Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde Son Durum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı KGM, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ndeki çalışmalarla ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kınalı-Odayeri Kesimi ve Çatalca-Subaşı Devlet Yolu’nun yıl sonuna kadar tamamlanacağı... »

Vekon, Patagonya’da Konut Projesi Yapıyor
Kentsel Dönüşüm - Vekon, Patagonya’da Konut Projesi Yapıyor

Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye imza atan Vefa’nın ön üretimli yapı markası Vekon, Arjantin’e ilk ihracatını Patagonya’da bir konut projesi ile gerçekleştiriyor. İlk etapta dört farklı tipte toplam 16 konuttan oluşan projenin ardından... »

İzmir Tarih Projesi'ne 20 Milyon Liralık Destek
Kentsel Dönüşüm - İzmir Tarih Projesi'ne 20 Milyon Liralık Destek

İzmirlilerin tarihle ilişkisinin korunması ve güçlendirilmesini hedefleyan İzmir Tarih Projesi’ne hükümetten destek geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Agora ve yakın çevresi ile ilgili çalışmalarda kullanılmak üzere 20 milyon TL... »

392 Konutlu Asude Vadi Projesinde Teslime Yaklaşıldı
Kentsel Dönüşüm - 392 Konutlu Asude Vadi Projesinde Teslime Yaklaşıldı

Yalova'da hayata geçirilen ve 55 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Asude Vadi projesinde sona yaklaşıldı. »

Türkiye'nin Mega Projeleri Bu Fuarda Buluşuyor
Kentsel Dönüşüm - Türkiye'nin Mega Projeleri Bu Fuarda Buluşuyor

Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'nın 3'üncüsü, İstanbul'da düzenlenecek. »

3. Havalimanı'yla ilgili tüm merak edilenler!
Kentsel Dönüşüm - 3. Havalimanı'yla ilgili tüm merak edilenler!

İstanbul’un üçüncü havalimanı rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. İşte 3. Havalimanı'yla ilgili tüm merak edilenler... »

2018’de 91 Köprü ve 23 Tünel Tamamlanacak
Kentsel Dönüşüm - 2018’de 91 Köprü ve 23 Tünel Tamamlanacak

Karayolları Genel Müdürlüğünce 2018'de 202 kilometre otoyol, 615 kilometre bölünmüş yol, 630 kilometre tek platformlu yol yapılacak. Ayrıca 91 köprü ve 23 tünelin tamamlanması hedefleniyor. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!