Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimari Projeler

MİMARİ PROJELER

Ülkemizde ve Dünya’da birçok uygulamalı örneği bulunan mimari projeler aynı zamanda birden fazla Mimarlık alanının bir araya gelerek imza attığı yapıların arka planında yer almaktadır. Projelerin başlangıç aşamasında başvurulan süreçte öncelikle yapının mimari tasarımının ortaya çıkarılması ve plan çiziminde belirlenmesi gerekmektedir.

...
MİMARİ PROJELERDE SÜREÇ NASIL İŞLİYOR

Öncelikle Yapı firmasının mimari projeler için bir mimarlık firması ile anlaşması gerekmektedir. Nasıl bir konsepte sahip olacağını aktardıktan sonra mimarlık ofisi planlama ve tasarım aşamasına geçmektedir. Mimarlık ofisi içerisinde Mühendisler, Mimarlar ve Peyzaj mimarları yer alarak yapının tüm mimari sürecini tamamlamasının ardından minyatür bir yapı oluşturarak tamamlandığında nasıl bir görüntü elde edeceklerini aktarırlar. Proje detaylarında işlemlerin başlangıç ve bitiş tarihleri de belirtilmektedir. Onay sürecinin ardından Mühendisler yapının planını çıkararak alanların ölçülerini, iskelet yapısını Yapı firmasına ileterek işlemlere start vermesini sağlar.

ÜLKEMİZDE MİMARİ PROJELERİN DURUMU

Yaratıcı ve kendine hayran bırakan yapılan aslında hepsinin başarılı bir mimari sürece sahip olduğu bir gerçektir. Son zamanlarda yapılan AVM, yaşam alanları oldukça başarılı ve nitelikli mimarlara ülke olarak sahip olduğumuzu göstermektedir.

MİMARİ PROJELERDE SON GELİŞMELER

Yapi.com.tr olarak mimari alanda imza atılan son projelerin tasarım ve uygulama aşamalarını kaleme aldığımız birçok habere ve kaynağa ulaşmanızı sağlıyoruz. Sektörün gelişmelerini yakından takip ederek sizlere sunan sitemiz aynı zamanda firmaların yapmış olduğu yenilikleri de yansıtıyor.

10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri Proje Yarışması

Kentsel Dönüşüm - 10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri Proje Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri Proje Yarışması"nın teslim için son günü 14 Aralık 2020. »

KKTC Yeniden Anadolu Suyuna Kavuşuyor

Kentsel Dönüşüm - KKTC Yeniden Anadolu Suyuna Kavuşuyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Su Temin Projesi'nde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından Anadolu suyu yeniden KKTC halkıyla buluşuyor. »

Elazığ'da 8 Bin Konut Yılsonuna Kadar Teslim Edilecek

Kentsel Dönüşüm - Elazığ'da 8 Bin Konut Yılsonuna Kadar Teslim Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutlarla ilgili, "1000 konutumuzu teslim aşamasına getirdik ve yılsonuna kadar 8 bin konutumuzu teslim edeceğiz." dedi. »

25 Eylül'den İtibaren KKTC'ye Yeniden Su Verilecek

Kentsel Dönüşüm - 25 Eylül'den İtibaren KKTC'ye Yeniden Su Verilecek

KKTC Su Temin Projesi onarım çalışmalarını inceleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 25 Eylül'den itibaren onarılan boru hatları aracılığıyla Anadolu'dan KKTC'ye yeniden su verileceğini açıkladı. »

Sular Vadisi Projesi Atıl Hale Geldi

Kentsel Dönüşüm - Sular Vadisi Projesi Atıl Hale Geldi

Bursa'da 67 milyon liraya inşa ettiği Sular Vadisi projesi kaderine terk edildi. Atıl vaziyette olan milyonluk projenin birçok yerinde kırılmalar oluştu.  »

“Hayalindeki Mutfağı Tasarla” Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Kentsel Dönüşüm - “Hayalindeki Mutfağı Tasarla” Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Siemens Ev Aletleri’nin, geleceğin yaşam alanlarını tasarlama vizyonu doğrultusunda Home Art dergisi iş birliği ile düzenlediği “Hayalindeki Mutfağı Tasarla” proje yarışmasının kazananları online olarak düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. »

Dilovası'nı Toza Bulayan Kömürcüler OSB Kalkıyor

Kentsel Dönüşüm - Dilovası'nı Toza Bulayan Kömürcüler OSB Kalkıyor

Kocaeli'nin Dilovası ilçesini toza bulayan, aşırı yağmurda kömür tozlarının dereye karışması sonucu İzmit Körfezi’ni kirleten Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi'nin kaldırılacağı, yerine 15 bin konut yapılacağı açıklandı. »

Garantili Virüs Faturası: 16.3 Milyar TL

Kentsel Dönüşüm - Garantili Virüs Faturası: 16.3 Milyar TL

Devletin bu yıl yapacağı 8.3 milyar liralık yolcu ve araç garanti ödemesi, virüs salgını nedeniyle 8 milyar lira daha artarak 16.3 milyar liraya çıkacak. Hazine garantisinden ödenecek tutar neredeyse yüzde 100 arttı. »

KKTC Su Temin Projesi'nde Onarım Çalışması Yapılacak

Kentsel Dönüşüm - KKTC Su Temin Projesi'nde Onarım Çalışması Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, KKTC Su Temin Projesi'nde arıza ve onarım çalışmalarının haziran ayında başlayacağını, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı takdirde işin bir aylık sürede tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. »

Manavgat Meydan Altına Yeni Proje

Kentsel Dönüşüm - Manavgat Meydan Altına Yeni Proje

Manavgat Cumhuriyet Meydanı altında daha önce sergi ve satış alanı olarak kullanılan 2 bin 100 metrekarelik alanın yeni projeyle daha işlevsel ve insanların keyif alacağı hale getirileceği bildirildi. »

İstanbul'da En Fazla Yatırım Ulaştırma ve Haberleşmeye

Kentsel Dönüşüm - İstanbul'da En Fazla Yatırım Ulaştırma ve Haberleşmeye

İstanbul'da geçen seneki yatırımlarda en fazla ödeneğin yüzde 56,3 ile ulaştırma ve haberleşme sektörüne ayrıldığı belirtildi. »

ABD Merkezli Fon Kanal İstanbul’a Talip

Kentsel Dönüşüm - ABD Merkezli Fon Kanal İstanbul’a Talip

Kanal İstanbul hakkında ilk kez bir özel şirket açıktan açığa projeye talip olduğunu söyledi. ABD'li fon şirketi Money Maker Management Kanal İstanbul'un tüm finansmanını sağlayabileceğini iddia ediyor. »

Kıbrıs’a Su Taşıyan Borular Patladı
Kentsel Dönüşüm - Kıbrıs’a Su Taşıyan Borular Patladı

Açılışı 5 yıl önce gerçekleştirilen ve “asrın projesi” olarak nitelendirilen “KKTC Su Temin Projesi” beş yıl dayanabildi. Kıbrıs’a su taşıyan borular patladı. »

Şehirlerin “Dijital İkizi” ile Afetlere Önlem Alınacak
Kentsel Dönüşüm - Şehirlerin “Dijital İkizi” ile Afetlere Önlem Alınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tüm şehir merkezlerinin 3 boyutlu olarak dijital ortama aktarılması için başlatılan proje tamamlandı. »

Konya Ovası Projesi'nin İkinci Tünelinde 5 Bin Metreye Yaklaşıldı
Kentsel Dönüşüm - Konya Ovası Projesi'nin İkinci Tünelinde 5 Bin Metreye Yaklaşıldı

Konya Ovası Projesi kapsamında inşa edilen ve Afşar Barajı'nda depolanan suları Bağbaşı Barajı'na aktaracak 18 bin 136 metre uzunluğundaki Hadimi Tüneli'nde 5 bin metreye yaklaşıldı. »

Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde
Kentsel Dönüşüm - Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Büyük markalı konut projelerinde yer alan Aslandağ Grubu, kapı sektöründeki tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak ile son olarak Piyalepaşa İstanbul’daki 592 konut için mutfak ve kapı tedariği yapıyor. »

Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği
Kentsel Dönüşüm - Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 27 Haziran Perşembe günü Yapı Merkezi ve Yüksel Proje ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu
Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu

Akçansa tarafından bu yıl “Şuraya Bi’ Djital Fikir Lazım” mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Emirgan’da gerçekleştirildi. »

Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm ile Isınıyor
Kentsel Dönüşüm - Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm ile Isınıyor

Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi yoğuşmalı ürün grubuyla tüketicilerin doğal gaz faturalarını kontrol altına alan DemirDöküm, Marmara Bölgesi'ndeki Semt Kocaeli, 11’inci Mahalle ve Bahçe Evler konut projelerinin tercihi... »

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’
Kentsel Dönüşüm - ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Şubat 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %39’unun bitmiş, %61’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Şubat ayında, banka kredisi kullanım oranı bir önceki aya göre 3 puan arttı. »

Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama

Osmangazi Köprüsü’nün satılacağı iddialarına ilişkin, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Üst Yöneticisi Yavuz Batum; ortakların, uygun bulduğu takdirde bir miktar hisse satışı hedefleyebileceğini belirtti. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması
Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması

Akçansa’nın, genç fikirleri desteklemek amacıyla düzenlediği “Betonik Fikirler Proje Yarışması” bu yıl “Yapıda Dijital Dönüşüm” temasıyla onuncu kez gerçekleşiyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 28 Şubat. »

TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi
Kentsel Dönüşüm - TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi

Tema Vakfı'nın 2018 yılına ait değerlendirmesinde; plastiklerin deniz yaşamına verdiği zarar, plastik poşetlerin ücretli olması, Sıfır Atık Projesi'nin başlatılması, kömür yatırımlarının tarım alanlarını tehlikeye atması ile birlikte iklim... »

Daikin’den Sakura Projesi
Kentsel Dönüşüm - Daikin’den Sakura Projesi

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırıyor. »

TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak
Kentsel Dönüşüm - TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü'nce, "Milli Tren Projesi"nde istihdam edilmek üzere 43 sözleşmeli mühendis alınacak. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!