Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimari Projeler

MİMARİ PROJELER

Ülkemizde ve Dünya’da birçok uygulamalı örneği bulunan mimari projeler aynı zamanda birden fazla Mimarlık alanının bir araya gelerek imza attığı yapıların arka planında yer almaktadır. Projelerin başlangıç aşamasında başvurulan süreçte öncelikle yapının mimari tasarımının ortaya çıkarılması ve plan çiziminde belirlenmesi gerekmektedir.

...
MİMARİ PROJELERDE SÜREÇ NASIL İŞLİYOR

Öncelikle Yapı firmasının mimari projeler için bir mimarlık firması ile anlaşması gerekmektedir. Nasıl bir konsepte sahip olacağını aktardıktan sonra mimarlık ofisi planlama ve tasarım aşamasına geçmektedir. Mimarlık ofisi içerisinde Mühendisler, Mimarlar ve Peyzaj mimarları yer alarak yapının tüm mimari sürecini tamamlamasının ardından minyatür bir yapı oluşturarak tamamlandığında nasıl bir görüntü elde edeceklerini aktarırlar. Proje detaylarında işlemlerin başlangıç ve bitiş tarihleri de belirtilmektedir. Onay sürecinin ardından Mühendisler yapının planını çıkararak alanların ölçülerini, iskelet yapısını Yapı firmasına ileterek işlemlere start vermesini sağlar.

ÜLKEMİZDE MİMARİ PROJELERİN DURUMU

Yaratıcı ve kendine hayran bırakan yapılan aslında hepsinin başarılı bir mimari sürece sahip olduğu bir gerçektir. Son zamanlarda yapılan AVM, yaşam alanları oldukça başarılı ve nitelikli mimarlara ülke olarak sahip olduğumuzu göstermektedir.

MİMARİ PROJELERDE SON GELİŞMELER

Yapi.com.tr olarak mimari alanda imza atılan son projelerin tasarım ve uygulama aşamalarını kaleme aldığımız birçok habere ve kaynağa ulaşmanızı sağlıyoruz. Sektörün gelişmelerini yakından takip ederek sizlere sunan sitemiz aynı zamanda firmaların yapmış olduğu yenilikleri de yansıtıyor.

Garantili Virüs Faturası: 16.3 Milyar TL

Kentsel Dönüşüm - Garantili Virüs Faturası: 16.3 Milyar TL

Devletin bu yıl yapacağı 8.3 milyar liralık yolcu ve araç garanti ödemesi, virüs salgını nedeniyle 8 milyar lira daha artarak 16.3 milyar liraya çıkacak. Hazine garantisinden ödenecek tutar neredeyse yüzde 100 arttı. »

KKTC Su Temin Projesi'nde Onarım Çalışması Yapılacak

Kentsel Dönüşüm - KKTC Su Temin Projesi'nde Onarım Çalışması Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, KKTC Su Temin Projesi'nde arıza ve onarım çalışmalarının haziran ayında başlayacağını, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı takdirde işin bir aylık sürede tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. »

Manavgat Meydan Altına Yeni Proje

Kentsel Dönüşüm - Manavgat Meydan Altına Yeni Proje

Manavgat Cumhuriyet Meydanı altında daha önce sergi ve satış alanı olarak kullanılan 2 bin 100 metrekarelik alanın yeni projeyle daha işlevsel ve insanların keyif alacağı hale getirileceği bildirildi. »

İstanbul'da En Fazla Yatırım Ulaştırma ve Haberleşmeye

Kentsel Dönüşüm - İstanbul'da En Fazla Yatırım Ulaştırma ve Haberleşmeye

İstanbul'da geçen seneki yatırımlarda en fazla ödeneğin yüzde 56,3 ile ulaştırma ve haberleşme sektörüne ayrıldığı belirtildi. »

ABD Merkezli Fon Kanal İstanbul’a Talip

Kentsel Dönüşüm - ABD Merkezli Fon Kanal İstanbul’a Talip

Kanal İstanbul hakkında ilk kez bir özel şirket açıktan açığa projeye talip olduğunu söyledi. ABD'li fon şirketi Money Maker Management Kanal İstanbul'un tüm finansmanını sağlayabileceğini iddia ediyor. »

Kıbrıs’a Su Taşıyan Borular Patladı

Kentsel Dönüşüm - Kıbrıs’a Su Taşıyan Borular Patladı

Açılışı 5 yıl önce gerçekleştirilen ve “asrın projesi” olarak nitelendirilen “KKTC Su Temin Projesi” beş yıl dayanabildi. Kıbrıs’a su taşıyan borular patladı. »

Şehirlerin “Dijital İkizi” ile Afetlere Önlem Alınacak

Kentsel Dönüşüm - Şehirlerin “Dijital İkizi” ile Afetlere Önlem Alınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tüm şehir merkezlerinin 3 boyutlu olarak dijital ortama aktarılması için başlatılan proje tamamlandı. »

Konya Ovası Projesi'nin İkinci Tünelinde 5 Bin Metreye Yaklaşıldı

Kentsel Dönüşüm - Konya Ovası Projesi'nin İkinci Tünelinde 5 Bin Metreye Yaklaşıldı

Konya Ovası Projesi kapsamında inşa edilen ve Afşar Barajı'nda depolanan suları Bağbaşı Barajı'na aktaracak 18 bin 136 metre uzunluğundaki Hadimi Tüneli'nde 5 bin metreye yaklaşıldı. »

Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Kentsel Dönüşüm - Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Büyük markalı konut projelerinde yer alan Aslandağ Grubu, kapı sektöründeki tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak ile son olarak Piyalepaşa İstanbul’daki 592 konut için mutfak ve kapı tedariği yapıyor. »

Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kentsel Dönüşüm - Kadir Has Üniversitesi, Yapı Merkezi ve Yüksel Proje İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi, eğitim, öğretim ve araştırmaya yönelik işbirliğini geliştirmek amacıyla 27 Haziran Perşembe günü Yapı Merkezi ve Yüksel Proje ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu

Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması Sahiplerini Buldu

Akçansa tarafından bu yıl “Şuraya Bi’ Djital Fikir Lazım” mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Emirgan’da gerçekleştirildi. »

Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm ile Isınıyor

Kentsel Dönüşüm - Marmara Bölgesi’nde Yeni Konut Projeleri DemirDöküm ile Isınıyor

Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi yoğuşmalı ürün grubuyla tüketicilerin doğal gaz faturalarını kontrol altına alan DemirDöküm, Marmara Bölgesi'ndeki Semt Kocaeli, 11’inci Mahalle ve Bahçe Evler konut projelerinin tercihi... »

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’
Kentsel Dönüşüm - ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Şubat 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %39’unun bitmiş, %61’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Şubat ayında, banka kredisi kullanım oranı bir önceki aya göre 3 puan arttı. »

Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Osmangazi Köprüsü'nün Satılacağı İddialarına Dair Açıklama

Osmangazi Köprüsü’nün satılacağı iddialarına ilişkin, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Üst Yöneticisi Yavuz Batum; ortakların, uygun bulduğu takdirde bir miktar hisse satışı hedefleyebileceğini belirtti. »

10. Betonik Fikirler Proje Yarışması
Kentsel Dönüşüm - 10. Betonik Fikirler Proje Yarışması

Akçansa’nın, genç fikirleri desteklemek amacıyla düzenlediği “Betonik Fikirler Proje Yarışması” bu yıl “Yapıda Dijital Dönüşüm” temasıyla onuncu kez gerçekleşiyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 28 Şubat. »

TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi
Kentsel Dönüşüm - TEMA Vakfı 2018 Yılının Çevre Olaylarını Değerlendirdi

Tema Vakfı'nın 2018 yılına ait değerlendirmesinde; plastiklerin deniz yaşamına verdiği zarar, plastik poşetlerin ücretli olması, Sıfır Atık Projesi'nin başlatılması, kömür yatırımlarının tarım alanlarını tehlikeye atması ile birlikte iklim... »

Daikin’den Sakura Projesi
Kentsel Dönüşüm - Daikin’den Sakura Projesi

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırıyor. »

TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak
Kentsel Dönüşüm - TÜVASAŞ 'Milli Tren Projesi' İçin Mühendis Alacak

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü'nce, "Milli Tren Projesi"nde istihdam edilmek üzere 43 sözleşmeli mühendis alınacak. »

Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması
Kentsel Dönüşüm - Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması

Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışmasının son başvuru tarihi 18 Ocak 2019. »

Mega Vaatlere 100 Gün Yetmedi
Kentsel Dönüşüm - Mega Vaatlere 100 Gün Yetmedi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 3 Ağustos’ta açıklanan ilk 100 günlük eylem planı 10 Kasım’da sona erdi. İşte henüz hayata geçirilemeyen o vaatler... »

Referans Projelerin Çözüm Ortağı Günsan
Kentsel Dönüşüm - Referans Projelerin Çözüm Ortağı Günsan

Anahtar priz ve elektrik aksesuarları alanındaki 17 bin parçalık ürün portföyünü, hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştıran Günsan Elektrik, referans proje çalışmalarıyla da birçok kamu ve özel konut projelerinde yer alıyor. »

Sika Building Future Proje Yarışması
Kentsel Dönüşüm - Sika Building Future Proje Yarışması

Sürdürülebilir bir gelecek için yol gösterici olmaya kendini adayan Sika, yaratıcı fikirlere sahip gençleri 'Building Future' adlı proje yarışmasına katılmaya davet ediyor. »

Sign of the City Awards’da Geri Sayım Başladı
Kentsel Dönüşüm - Sign of the City Awards’da Geri Sayım Başladı

Sektörün önde gelen profesyonellerinden ve konusunda uzman akademisyenlerden oluşan jüri, iki tam gün boyunca gerçekleşen toplantılarla finale kalan projeleri belirledi. »

“Mega Projelerin Akıbeti Gündemde"
Kentsel Dönüşüm - “Mega Projelerin Akıbeti Gündemde"

Tasarruf amacıyla bazı ihalesi yapılmış ama başlanmamış projelerin erteleneceğinin açıklanmasının ardından dev projelerin akıbeti gündeme geldi. »

1915 Çanakkale Köprüsü'nün Rüzgar Testleri Tamamlandı
Kentsel Dönüşüm - 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Rüzgar Testleri Tamamlandı

Çin'in Southwest Jiaotong Üniversitesinde, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, düzgün ve türbülanslı akımda saatte 72, 162 ve 299 kilometre rüzgar hızlarında kule ve tabliyelerinin servis koşullarındaki davranışlarına ilişkin test başarıyla tamamlandı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!