Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Potansiyeli Gördük, Akıllı Kombinin Tanıtımını Türkiye'de Gerçekleştirdik

Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, dünyanın önde gelen kombi üreticilerinin Türkiye'ye ilgisi her geçen gün artıyor. Isı sektörünün güçlü oyuncularından Ferroli'nin ardından Ariston markasıyla tanınan İtalyan Merloni Grubu da yatırım için Türkiye'yi seçti.

Zaman Gazetesi
1


oğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, dünyanın önde gelen kombi üreticilerinin Türkiye'ye ilgisi her geçen gün artıyor. Isı sektörünün güçlü oyuncularından Ferroli'nin ardından Ariston markasıyla tanınan İtalyan Merloni Grubu da yatırım için Türkiye'yi seçti.

Büyük krizin yaşandığı 2001'de pazara giriş yaparak sektörü yakın takibe alan grup, büyüme stratejilerini belirledi. Üç yıl içinde İstanbul veya Anadolu'da tespit edilecek bir yere fabrika kuracaklarını açıklayan MTS Ariston Grup Başkan Yardımcısı Carlo Andreatini, gerekirse 'satın al, kendin yap' politikası izleyebileceklerini belirtiyor. Yatırım kararının arkasında ise şirketin patronu Paulo Merloni bulunuyor. Merloni'nin Türkiye'deki kombi pazarını uzun süredir incelediğini söyleyen Andreatini, "Sayın Merloni Türkiye'yi ciddiye alıyor ve önem veriyor. Bunun için de yeni kombi modellerinin tanıtımını dünyada ilk kez burada yapmamızı istedi." diyor.

Su ısıtıcıları üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından olan MTS Grup, 2006'da 1,5 milyar Euro ciro elde etti. Şirket, Fransa ve İsviçre'de pazar lideri, Türkiye'de de ilk üç arasına girmeyi hedefliyor. Bunun için ise öncelikle bayi ve servis ağı genişletilecek. Şirket, Ankara ve Konya'dan sonra Erzurum ve İzmir'de bayi kurarak yeni elemanlar istihdam etmeye hazırlanıyor. Söz konusu çalışmaları yaparken yeni fabrika için de harekete geçen şirketin üst düzey yöneticilerinden Carlo Andreatini, tüm fırsatlara açık olduklarını söylüyor. Andreatini, yaklaşık beş yıldır Türkiye pazarını incelediklerini ve ekonomideki istikrarlı gidişatın kendilerini cesaretlendirdiğini kaydediyor. Önümüzdeki seçim sürecinin kararlarını hiçbir şekilde etkilemeyeceğine dikkat çeken Andreatini, "Çok riskli bir dönemde bu pazara giriş yapmıştık. Ancak yanılmadığımızı gördük. Burası bizim gözde ülkelerimizden biri. Avrupa Birliği yolunda atılan kararlı adımlar bunun en açık göstergesidir." diyor.

5 saniyede sıcak su imkânı
Ariston'un pazara sunacağı dört yeni akıllı kombi, yoğuşma teknolojisiyle dikkat çekiyor. Ariston Grup Başkan Yardımcısı Carlo Andreatini (sağda) ve şirketin Türkiye Genel Müdürü Lorenzo Cantarani'nin tanıtımını yaptığı kombiler daha hızlı ısınırken, ortamın sıcaklığına göre kendini ayarlıyor. Kendi kendine ön ısıtma uygulaması sayesinde kullanıcı 5 saniyede sıcak su temin edebiliyor. Oto Diyagnoz (hata teşhisi) sistemi sayesinde arıza halinde kombi kendi teşhisini koyuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/potansiyeli-gorduk-akilli-kombinin-tanitimini-turkiyede-gerceklestirdik_52681.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • termosifonum delindi MTS adlı firmadan bir yetkili bulamadım. koneviali@mynet.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!