Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

100 Milyon Dolarlık Prime...

Prime Mall İskenderun’da Alışveriş Başladı

Prime Development’ın Türkiye’de hayata geçirdiği ilk yatırımı olan ve Ağustos 2008’de temeli atılan Prime Mall İskenderun, 25 Ağustos Çarşamba günü hizmete girdi. Yaklaşık 100 milyon dolara mal olan Prime Mall İskenderun, bölgenin ilk ve tek alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Prime Deveploment Yönetici Ortağı Dr. Philip Von Wilmowsky,

yapi.com.tr
Prime Mall İskenderun’da Alışveriş Başladı

Foto: (Soldan-Sağa) Prime Mall İskenderun AVM Arzu Özerdem, Prime Development Yönetici Ortağı Carsten Probst, Prime Development Yönetici Ortağı Dr. Philipp Von Wilmowsky, Prime Development Genel Müdürü Dr. Artuğ Çetin

Prime Development’ın Türkiye’de hayata geçirdiği ilk yatırımı olan ve Ağustos 2008’de temeli atılan Prime Mall İskenderun, 25 Ağustos Çarşamba günü hizmete girdi. Yaklaşık 100 milyon dolara mal olan Prime Mall İskenderun, bölgenin ilk ve tek alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Aynı gün düzenlenen basın toplantısına Prime Development Yönetici Ortakları Dr. Philipp Von Wilmowsky ve Carsten Probst, Prime Development Genel Müdürü Dr. Artuğ Çetin ve Prime Mall İskenderun AVM Müdürü Arzu Özerdem katıldı.

Prime Deveploment Yönetici Ortağı Dr. Philip Von Wilmowsky, Türkiye pazarına Hatay ve İskenderun’dan girmelerinin nedenini Doğu Akdeniz’in yükselen değeri olmasına bağladı. Wilmowsky, “Türkiye pazarına girdiğimizde geniş araştırmalar yaparak bölgelerdeki potansiyeli inceledik ve yatırımlarımıza Anadolu’dan başlama kararı aldık. Aradan geçen süre içerisinde ne kadar isabetli bir karar aldığımızı görüyoruz. Şimdi İskenderun bir alışveriş merkezi sahibi oldu. Bölgede yeni istihdam olanakları yaratan, aynı zamanda yerel girişimcileri de franchise fırsatlarıyla tanıştıran önemli bir yatırım yaptığımızı ve açılışıyla birlikte yerel halkın da yaşamının içinde onlara değer katacak bir sonuç ortaya çıkardığımızı görüyoruz” dedi.

Wilmowsky, “Alışveriş merkezi işletmeciliği konusunda da dünya çapında tecrübeye sahibiz. Alışveriş merkezi sektörü büyüme aşamasında. Her ne kadar İstanbul doymuş durumda olsa da, Anadolu’nun yatırıma ihtiyacı var” şeklinde konuştu. Wilmowsky, Prime Mall İskenderun’un, kentin yerel mimarisi ve doğal güzellikleriyle ustalıkla bütünleşeceğini belirterek, Prime Mall’un mimarisinde modern ve dinamik bir tasarım uygulandığını söyledi.

Yüzde 91’i  kiralandı

Prime Development Yönetici Ortağı Carsten Probst yaptığı açıklamada, Prime Mall İskenderun’da bulunan mağazaların yüzde 91’inin kiralandığını belirtti. Carsten Probst, Türkiye’de ilk kez Prime Development tarafından düzenlenen 'Franchise Günleri' etkinliğinin bölgedeki girişimcilere büyük destek sağladığını dile getirdi. Franchise Günleri’nden sonra 20’ye yakın büyük markanın yerel bayi bulmasına aracı olduklarını ve AVM’deki kiralamanın yaklaşık yüzde 15’inin, franchise anlaşmaları tamamlanan bu 20’ye yakın  marka sayesinde sağlandığını açıkladı. 

Ayda 750 bin ziyaretçi bekleniyor

Prime Development Genel Müdürü Dr. Artuğ Çetin ise konuşmasında AVM projelerinin Anadolu’nun ekonomik yönden gelişmesine çok büyük katkıda bulunduğunu belirterek, İskenderun’daki Prime Mall yatırımlarıyla 2000 kişiye istihdam sağladıklarını ve bunu da bölgedeki işsizliğin giderilmesinde önemli bir katkı olarak gördüklerini söyledi. Tüm bu süreçte özellikle yerel firmalarla çalışmayı tercih ettiklerini belirten Çetin, “Şimdiden bölgede ekonomik bir canlanma gözlemleniyor. İskenderun’daki üretici ve ticaret firmalarıyla tanışıp, birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Coğrafi olarak Suriye’ye yakın bir konumda olması nedeniyle Suriyeli ziyaretçilerin de alışveriş amacıyla Prime Mall İskenderun’a gelerek bölgeye finansal destek sağlayacağını düşündüklerini sözlerine ekleyen Dr. Artuğ Çetin, Prime Mall İskenderun’a ayda 750 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Prime Mall İskenderun Hatay’ın sahnesi olacak

Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi Müdürü Arzu Özerdem, uygulayacak oldukları çok çeşitli aktiviteler, uluslararası üne sahip sergiler, özel temalı haftaların yanı sıra; bölge  sanatçılarının, el becerileri ve hobileri olanların eserlerini, koleksiyon objelerini sergileyebilecekleri bir buluşma ve paylaşma alanının da alışveriş merkezi içinde hazırlandığını söyledi. Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi’nin, Hatay’ın sahnesi olacağını söyleyen Özerdem; “Prime Mall İskenderun, sanatçıların, sanatseverlerin, el becerileri ve hobileri olanların ortak buluşma noktası olacak’’ şeklinde konuştu.

AVM’nin dış yüzeyinden ışık sisteminine kadar profesyonel bir danışman ekip tarafından plananan Prime Mall İskenderun, uluslararası standartlara göre tasarlandı. Toplam 86 bin metrekare inşaat alanı ve 35 bin 500 metrekare kiralanabilir alanı bulunan merkezde hipermarket, 8 salonlu sinema, toplam bin metrekarelik yemek alanı (food-court), 126 mağaza ve 3 katlı otopark yer alıyor.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/prime-mall-iskenderunda-alisveris-basladi_82326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!