Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Proje Planlara Uymuyor

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat 'ın, ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesiyle ilgili soru önergesine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın verdiği yanıt, projenin, Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hazırlanan ''İstanbul Master Planı'' na uymadığını açığa çıkardı.

Cumhuriyet Gazetesi
Proje Planlara Uymuyor

HP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat 'ın, ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesiyle ilgili soru önergesine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın verdiği yanıt, projenin, Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hazırlanan ''İstanbul Master Planı'' na uymadığını açığa çıkardı. Özpolat, ''Başbakan Erdoğan, yine mi fikrini değiştirdi'' diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat 'ın, ''7 Tepeye 7 Tünel'' projesine ilişkin soru önergesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıtlandı. Başbakan Erdoğan'ın yanıtı, projenin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hazırlanan ''İstanbul Master Planı'' na uymadığını ortaya koydu.

Önergeye yanıt
CHP Milletvekili Özpolat, "Önergeye verilen yanıt, Başbakan'ın fikrinin değiştiğini, çağdaş ulaşım anlayışının ve kentin depremselliğinin dikkate alınmadığını gösteriyor'' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat'ın TBMM'ye verdiği soru önergesine verilen yanıt şöyle:

''Karayolu tünelleri güzergâh etütleri çalışması idari bir iş olmakla beraber; diğer ilgili kurumlarla eşgüdüm halinde bir çalışma yürütülüyor. Bu doğrultuda karayolu tünelleri projesinin 2012 yılına kadarki süreç içinde İstanbul ulaşım ve trafik sistemi üzerinde önemli derecede rahatlama sağlayacağı tespit edilmiştir. İlk bakışta pahalı bir yapı olarak algılanan tünellerin, belirtilen sebepler göz önüne alındığında, yüzeyde yapılacak yol kamulaştırmalarının çok büyük paralar ödenerek gerçekleştirilebileceği, ayrıca plan, kadastro, tescil, mutabakat alınması vb. yapılması gerekli işlemler için uzun zaman harcanması gerektiği de dikkate alındığında, uzun vadede bu tür yolların daha ekonomik hale geldiği saptanmıştır.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/proje-planlara-uymuyor_47156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!