Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Projeler/Yapılar 5: Müzeler” Raflardaki Yerini Aldı

YEM Yayın'ın büyük ilgi gören "Projeler/Yapılar" dizisinin beşinci kitabı "Müzeler" de raflardaki yerini aldı. Kitapta, son yıllarda 25 mimar/mimarlık grubu tarafından Türkiye’nin ve dünyanın 22 ayrı noktasında gerçekleştirilmiş 28 müzenin tasarımları sunuluyor.

yapi.com.tr
“Projeler/Yapılar 5: Müzeler” Raflardaki Yerini Aldı

“Projeler/Yapılar” dizisinin büyük ilgi gören ilk dört kitabı “Konutlar”, “Ofisler”, “Eğitim Yapıları” ve “Kültür Yapıları”nın ardından yayımlanan “Müzeler”; mimarlar, mühendisler, şehir plancıları, kentsel tasarımcılar, içmimarlar, peyzaj tasarımcıları, tasarım ve mimarlık öğrencileri için kaynak kitap niteliğinde.

Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) yayıncılık faaliyetlerini yürüten YEM Yayın; yayımladığı mimarlık, şehircilik, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, kültür ve sanat konu başlıklarındaki yayınlara bir yenisini ekledi.

“Projeler/Yapılar” dizisinin beşinci kitabı olarak yayımlanan Müzeler; mimarlar, mühendisler, şehir plancıları, kentsel tasarımcılar, içmimarlar, peyzaj tasarımcıları ve tasarım, mimarlık öğrencileri için kaynak kitap olarak hazırlandı.

Türkiye’den ve dünyadan önemli mimarların müze yapılarından oluşan bir derleme niteliğindeki kitapta, son yıllarda 25 mimar/mimarlık grubu tarafından Türkiye’nin ve dünyanın 22 ayrı noktasında gerçekleştirilmiş 28 müzenin tasarımları sunuluyor.

Bazıları YAPI Dergisi 'nde de yayımlanmış olan projelerden yola çıkılarak hazırlanan Müzeler kitabı, tarihin eski dönemlerinde ve günümüzde yaratılmış bilim ve sanat ürünleri ile yeraltı ve yerüstü zenginliklerini sergileyerek hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmayı hedefleyen bu kurumların seçkin örneklerini, arkeolojiden klasik ve çağdaş sanatlara, arıcılıktan oşinografiye, otomotivden havacılığa, denizcilikten enerjiye uzanan geniş bir perspektifte sunuyor.

Bina tipolojisi, modern ve geleneksel yapı malzemesi kullanımı, modern yapım teknikleri, topografyaya uyum vb konularda başarılı örneklerden oluşan yapılar, iç mekân tasarımları, özel çekilmiş renkli fotoğraflar, vaziyet ve kat planları, kesitler, görünüşler ile aksonometrik çizimlerin yanı sıra projeyi anlatan açıklama metinleriyle veriliyor.


Projeler/Yapılar 5: Müzeler

YEM Yayın
Editör: Burçin Yılmaz
Aralık 2011, İstanbul
24x32 cm
160 sayfa, karton kapak
400’e yakın çizim ve renkli fotoğraf

'Projeler/Yapılar 5: Müzeler'i satın almak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/projeler-yapilar-5-muzeler-raflardaki-yerini-aldi_90301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!