Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Projeye Aykırı Davranan İnşaat Yapamayacak

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nun Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2012 yılından itibaren, projeye aykırı imalat yapan müteahhitlerin, bu kusurlarını düzeltmedikçe Türkiye’de bir daha inşaat yapamayacaklarını bildirdi.

Hürriyet Ankara
Projeye Aykırı Davranan İnşaat Yapamayacak

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, “2012 yılından itibaren, projeye aykırı hareket eden müteahhitlerin, bu kusurlarını düzeltmedikçe Türkiye’de bir daha inşaat yapamayacaklar” dedi.

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nun Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2012 yılından itibaren, projeye aykırı imalat yapan müteahhitlerin, bu kusurlarını düzeltmedikçe Türkiye’de bir daha inşaat yapamayacaklarını bildirdi. Müteahhitlerin inşa ettikleri binalara bakışlarının, “Bir gün burada çocuğum ya da torunum oturmaya aday” şeklinde olması gerektiğini belirten Demir, bu binaların güvenli, sağlıklı ve tasarruflu olması gerektiğini söyledi.

Zorlaştırmadan

Yapı denetiminin tüm ülkeye yaygınlaştırılacağını belirten Demir, bu konudaki Bakanlar Kurulu Kararı’nın Başbakanlık’ta olduğunu, bunun arkasından da başka düzenlemelerin geleceğini bildirdi. 2012 yılından itibaren, projeye aykırı imalat yapan müteahhitlerin bu kusurlarını düzeltmedikçe Türkiye’de bir daha inşaat yapamayacaklarını, ruhsat alamayacaklarını bildiren Demir, “İşleri zorlaştırarak değil, kolaylaştırarak ama gerektiği gibi yapalım” diye konuştu.

TOKİ zarar veriyor

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, TOKİ’nin haksız rekabete neden olduğunu ve sektöre zarar verdiğini savundu.Tellioğlu, “Özel sektörün teşvik edilmesi, vatandaşın da Ankara’nın 30’uncu, 60’ıncı kilometresine hapsedilmemesi lazım” dedi. Daha sonra yapılan seçimlerde Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkanlığı’na Tahir Tellioğlu tekrar seçildi.

 

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/projeye-aykiri-davranan-insaat-yapamayacak_79960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!