Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Raya Yatırım Yüz Güldürecek

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş Genel Müdürü Osman Kılavuz, yaklaşık 65 milyon euro yatırım bedelli ray ve profil haddehanesinde ilk üretime, bu yılın mart ayında geçilmesinin planlandığını söyledi.

Türkiye Gazetesi
Raya Yatırım Yüz Güldürecek

arabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş Genel Müdürü Osman Kılavuz, yaklaşık 65 milyon euro yatırım bedelli ray ve profil haddehanesinde ilk üretime, bu yılın mart ayında geçilmesinin planlandığını söyledi.

Haddehanenin 2006’nın Aralık ayında mekanik montajlarını tamamladıklarını, yatırımın da fabrika ve ülke için önem arz ettiğine işaret eden Kılavuz, “Türkiye’de sadece bizim tesisimizde üretilecek ürünleri, çevre ülkelere de pazarlayacağız. Bölge ülkeleri arasında sadece Rusya ve Ukrayna’da benzer üretim gerçekleştiriliyor. Ray ve profil açısından Irak, İran, Suriye, Yunanistan ve Bulgaristan gibi komşu ülkeleri düşündüğümüzde çok büyük potansiyel var. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Dünyadaki ray, profil, maden direği ve büyük yuvarlak tüketicileri bizim ihracat potansiyelimizi oluşturuyor. Yaklaşık 65 milyon euro yatırım bedelli ray ve profil haddehanesinin ilk üretimine bu yılın mart ayında geçmesi planlanıyor. Ülkemiz ve çevresi için bu yatırım stratejiktir. Böylece, KARDEMİR güçlü şirket haline gelecek” dedi.

Türkiye’de tek ray üreticisi konumundaki şirket olduklarına dikkati çeken Kılavuz, “TCDD’ye 60-70 bin ton civarında ray üreteceğimizi var sayıyoruz. Bu en az 5 yıl devam edecek. Ayrıca büyükşehir belediyelerinin şehir içlerinde raylı sistem yatırımları da önemli pazar. Bunun için de 25-30 bin ton ray sağlamayı bekliyoruz. Türkiye için 90-100 bin ton/yıl ray üretmeyi hedefliyoruz. Hükümetimizin, TCDD ile ilgili politikaları çok olumludur. KARDEMİR, Türkiye’nin demir yollarını yenilemeye hazır” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/raya-yatirim-yuz-guldurecek_51377.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!