Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Realty World, DenizBank ve BÜYEM'den Sertifika Programı

Realty World, DenizBank ve BÜYEM güçbirliği ile gerçekleştirilen 'Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı', Gayrimenkul Danışmanlığı’nı kariyer olarak hedefleyen, ve bu doğrultuda sektöre yeni adım atacaklara mesleğin ilke ve esasları konusunda yeterli donanıma sahip olma, sektörde halen çalışmakta olanlara ise mesleki bilgi ve becerilerini

yapi.com.tr
1 Realty World, DenizBank ve BÜYEM'den Sertifika Programı

Realty World ile DenizBank, gayrimenkul sektörünün büyümesine paralel olarak ortaya çıkan yetişmiş nitelikli insan kaynağı açığını kapatarak, sektöre tam donanımlı, uzman gayrimenkul danışmanları kazandırmak üzere “Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM)” ile örnek bir işbirliğine imza atıyor.

 

Realty World, DenizBank ve BÜYEM güçbirliği ile gerçekleştirilen 'Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı', Gayrimenkul Danışmanlığı’nı kariyer olarak hedefleyen, ve bu doğrultuda sektöre yeni adım atacaklara mesleğin ilke ve esasları konusunda yeterli donanıma sahip olma, sektörde halen çalışmakta olanlara ise mesleki bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

 

Realty World yöneticileri ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından tasarlanan eğitim programı içeriği, teorik bilgilerin yanı sıra uygulama alanlarını da kapsayan Gayrimenkul Sektörü, Pazarlama-Satış ve Mesleki Bilgi olmak üzere üç ana başlıktan oluşuyor.

 

20 Mayıs 2008 tarihinde başlayacak 'Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı' kapsamındaki eğitimler, Realty World ve Denizbank profesyonelleri ile Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlilerinden oluşan eğitimci kadrosu tarafından verilecek.

 

İşbirliği detaylarını paylaşmak amacıyla 07 Mayıs 2008 Çarşamba günü Boğaziçi Üniversitesi BÜMED seminer salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına katılan Realty World Genel Müdürü Hilmi Işıkören yaptığı konuşmada, gayrimenkul sektörünün taşıdığı büyük potansiyele dikkat çekti.

 

“Türkiye’de Gayrimenkul sektörü büyük potansiyele ve parlak bir geleceğe sahip olmasından dolayı son yıllarda Türkiye ekonomisinin lokomofini oluşturmaktadır. Bu gelişmeden dolayı dünya genelinde düzenlenen gayrimenkul ve inşaat ile ilgili her seminer ve konferansta artık Türkiye adı geçiyor ve yerli yatırımcıların yanısıra yabancı büyük yatırımcılar yatırımlarını ülkemize kaydırıyor. Sektör böyle hızla ilerlerken, sektöre hizmet veren nitelikli gayrimenkul danışmanı kaynağı konusunda ciddi bir açık vardır. Bu kadar parlak bir geleceğe sahip olan sektörün mesleki ve sektörel bilgi açığını nasıl kapatabiliriz düşüncesi ile yola çıktık.

 

Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı'nın temel amacı, gayrimenkul sektöründeki bu büyük açığı kapatmak ve sektörün hak ettiği altyapıyı oluşturmaktır. Programın, kısa vadede sektörde bir zorunluluk olacağından eminiz. Sertifika programını sadece kendi üyelerimizle sınırlı tutmayıp, sektörün geneline yaymak amacıyla bu programı en iyi olmak isteyen vizyonerlere açtık. Gayrimenkul sektöre yeni girenlerin yanı sıra, yıllardır bu işte olup kendini çağdaş ve yeni yöntemlerle geliştirmek isteyenlere de açık olacak” dedi.

 

Toplantıda bir konuşma yapan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu ise, “Bugün Türkiye genelinde 130’dan fazla seçkin konut projesine finansman sağlamış durumdayız. Diğer yandan, konut projelerinin kredilendirilmesindeki tecrübe ve uzmanlığımızı emlak sektörünün gelişimine de destek vermek üzere kullanmaya karar verdik. Gayrimenkul Danışmanlığı meslek edindirme programı ile artık Türkiye’de de emlak sektörü çalışanlarının bir okulu olacak. Amacımız, toplum nezdinde emlak aracı kurumlarının saygınlığın artması ve emlak danışmanlığının üniversite mezunları tarafından da tercih edilen bir meslek kolu haline gelmesidir” dedi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Tamer Atabarut ise “Özellikle Mortgage yasasının çıkması ile Gayrimenkul piyasasında yetişmiş eleman profesyonelleşme gerekliliği büyük önem kazanmıştır. Mortgage yasasının çerçevesini çizdiği ikincil piyasaların önümüzdeki dönemde çıkacak kararname ve kanunlar ile işlevsellik kazanması ile yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacın doruk noktasına ulaşacağı yadsınmaz bir gerçektir. İkincil piyasaların oluşması ve sigorta sektörününde piyasaya tam manasıyla dahil olmasıyla mortgage ve çatı sektörü gayrimenkul piyasasının ulaşacağı büyüklüğün en kötümser tahminler ile 600 milyar dolar mertebelerinde olacağını ve bu eğitimin bir yandan da toplumsal sorumluluk çerçevesinde ele alınması gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

 

Toplantıda yapılan açıklamaya göre; haftada 3 gün toplam 72 saat olarak planlanan eğitimler, en az lise mezunu olmak üzere tüm katılımcılara açık olacak. BÜYEM tarafından yapılacak ön mülakatla katılım sağlanacak eğitimler sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara ise Boğaziçi Üniversitesi Gayrimenkul Danışmanlığı Programı Sertifikası verilecek.

 

Program İçeriği:

 

Gayrimenkul Sektörü:

 

Emlak Sektöründe Kariyer

Emlak Girişimciliği

Türkiye ve Dünya Emlak Sektörü

Emlak Değer Paketini Anlamak

Emlak Finansmanı ve Mortgage Sistemi

 

Pazarlama ve Satış:

 

Portföy Oluşturma Teknikleri

Gayrimenkul Pazarlama Teknikleri

Satış Bağlamak

Müşteri İlişkileri Yönetiminde Farklılaşma

Etkin İletişimin Esasları

Self Motivasyon Oluşturma

 

Mesleki Bilgi:

 

Komisyon Paylaşım Oranları

Gayrimenkul Değerleme Esasları

Mesleki Mevzuat ve Etik Kurallar

Tapu ve Kira Kontratları

Gayrimenkullerle İlgili Vergi Mevzuatı

Temel Hukuk

 

Gün ve Saatler: Pazartesi, Salı, Perşembe / 18.30 -  21.30 (Toplam 72 saat). Program ücreti ile ilgili detaylı bilgiye www.buyem.boun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/realty-world-denizbank-ve-buyemden-sertifika-programi_61473.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kurs ücretleri ve de kursların ne zaman olduğu, sürekli mi olduğu hususunda belirttiğiniz web sitesinden bilgi alamıyoruz. Lütfen bizi aydınlatır mısınız.. SAYGILARIMLA. F.alyamaç Petrol mühendisi YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!