Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

GORDİON Alışveriş Merkezi...

REDEVCO Türkiye'nin Erzurum AVM'sine BREEAM Sertifikası

REDEVCO Türkiye, Erzurum’da geliştirmekte olduğu ve 2009 yılının üçüncü çeyreğinde açılışını gerçekleştireceği Erzurum Alışveriş Merkezi Projesi için 'Çok iyi' derece ile BREEAM Sertifikası aldı. BREEAM (Bina Araştırması & Kuruluş & Çevresel Değerleme Metodu) dünyadaki en yaygın ve uzun süredir kullanılmakta olan uluslararası yeşil bina

yapi.com.tr
REDEVCO Türkiye'nin Erzurum AVM'sine BREEAM Sertifikası

REDEVCO Türkiye, Erzurum’da geliştirmekte olduğu ve 2009 yılının üçüncü çeyreğinde açılışını gerçekleştireceği Erzurum Alışveriş Merkezi Projesi için 'Çok iyi' derece ile BREEAM Sertifikası aldı. BREEAM (Bina Araştırması & Kuruluş & Çevresel Değerleme Metodu) dünyadaki en yaygın ve uzun süredir kullanılmakta olan uluslararası yeşil bina standartlarından biri olarak öne çıkıyor. Erzurum Alışveriş Merkezi Projesi, REDEVCO’nun Türkiye’deki diğer geliştirme projeleri gibi BREEAM Avrupa Perakende Şeması’nın gelişimi için pilot proje vazifesi görüyor.

BRE Global’in Sürdürülebilirlik Alanı Direktörü Paul Gibbon, konuyla ilgili açıklamasında “REDEVCO gibi uluslararası bir kuruluşun yeşil binalar için uluslararası anlamda müşterek standartlar getirilmesine yardımcı olacak şekilde BREEAM’e göre sertifikalandırma kararı almış olmasından memnuniyet duymaktayız” dedi.

Erzurum AVM’nin yanısıra birçok yeni geliştirme projesinin BREEAM Sertifikası alması için kayıt işlemlerini tamamlayan REDEVCO’nun COO’su Jaap Gillis ise, “Uluslararası bir kuruluş olarak biz, farklı standartlar geliştirmek yerine, yeni gelişmekte olan tüm Yeşil Bina Konseyleri’nin yeşil bina standardı olarak BREEAM’i uyarlamalarını  teşvik etmeyi tercih etmekteyiz” şeklinde konuştu.

REDEVCO, çevre duyarlılığı politikasının ana ilkelerinden birine uygun olarak, Erzurum Alışveriş Merkezi açıldıktan sonra, binanın çevresel performansının sürekli iyileştirilmesini garantiye almak üzere “BREEAM in Use” Sertifikası için de ayrıca başvuruda bulunacak.

Erzurum Alışveriş Merkezi kendi enerjisini üretecek

REDEVCO Türkiye Teknik Departman Direktörü Harold Reniers, “Kojenerasyon ve absorpsiyonlu soğutma gruplarının kullanımı yoluyla merkezi ısıtma, soğutma ve elektrik üretimini, Türkiye’deki diğer alışveriş merkezlerinden metrekare başına daha az karbondioksit salınımı ile gerçekleştireceğiz” diyor ve ekliyor: “Bu sistemler, enerji maliyetlerinin azalması ile zaman içerisinde kiracılarımıza da yarar sağlayabilecek.”

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/redevco-turkiyenin-erzurum-avmsine-breeam-sertifikasi_70607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!