Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

REIDIN Emlak Endeks 2018 Haziran Sonuçları Açıklandı

REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) Haziran ayında bir önceki aya göre %0.54 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise %9.70 oranında artış gerçekleşti.

yapi.com.tr
REIDIN Emlak Endeks 2018 Haziran Sonuçları Açıklandı

Haziran ayında Van’da metrekare başına konut satış fiyatları %2.10 oranında arttı ve Van satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde Şanlıurfa’da metrekare başına konut satış fiyatları %0.91 oranında azaldı ve Şanlıurfa satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir oldu.

Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) ise Haziran ayında bir önceki aya göre %1.12 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise %7.57 oranında artış gerçekleşti.

Haziran ayında Trabzon’da metrekare başına konut kira değerleri %2.05 oranında artış gösterdi ve Haziran kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde Haziran ayında Bingöl’de metrekare başına konut kira değerleri %2.00 oranında azaldı ve Bingöl kiraların en çok azaldığı şehir oldu.

REIDIN Amortisman Süresi (Yatırım Geri Dönüş Süresi), ilgili bölgede satın alınan ya da alınacak olan konutların kiraya verilmesi durumunda satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile karşılanabileceğini göstermekte. Haziran ayı itibarıyla en düşük amortisman süreleri Aydın, Van ve Kırklareli şehirlerinde ölçüldü.

REIDIN Yıllık Brüt Kira Getiri Oranları yıllık konut Türk Lirası cinsinden kira değerinin konutun satış fiyatına bölünmesiyle hesaplanmakta. Haziran ayı itibarıyla en yüksek yıllık brüt kira getiri oranları Aydın, Van ve Kırklareli şehirlerinde ölçüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/reidin-emlak-endeks-2018-haziran-sonuclari-aciklandi_166860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!