Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

REIDIN Konut Fiyat Endeksleri Açıklandı

REIDIN tarafından hazırlanan, Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) Şubat ayında bir önceki aya göre %0.85 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise %11.49 oranında artış gerçekleşti.

yapi.com.tr
REIDIN Konut Fiyat Endeksleri Açıklandı

Şubat ayında Yozgat’ta metrekare başına konut satış fiyatları %2.00 oranında artmış ve Yozgat satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde Bitlis’te metrekare başına konut satış fiyatları %1.73 oranında azalmış ve Bitlis satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir olmuştu.

Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) Şubat ayında bir önceki aya göre %0.24 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise %7.57 oranında artış gerçekleşti.

Şubat ayında Edirne’de metrekare başına konut kira değerleri %2.11 oranında artmış ve Edirne kiraların en çok yükseldiği şehir olmuştu. Aynı dönem içerisinde Artvin’de metrekare başına konut kira değerleri %2.00 oranında azalmış ve Artvin kiraların en çok azaldığı şehir olmuştu.

REIDIN Amortisman Süresi (Yatırım Geri Dönüş Süresi), ilgili bölgede satın alınan ya da alınacak olan konutların kiraya verilmesi durumunda satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile karşılanabileceğini göstermekte. Şubat ayı itibarıyla en düşük amortisman süreleri Aydın, Van ve Şanlıurfa şehirlerinde ölçüldü.

REIDIN Yıllık Brüt Kira Getiri Oranları yıllık konut Türk Lirası cinsinden kira değerinin konutun satış fiyatına bölünmesiyle hesaplanmakta. Şubat ayı itibarıyla en yüksek yıllık brüt kira getiri oranları Aydın, Van ve Şanlıurfa şehirlerinde ölçüldü.

ETİKETLER: REIDIN
http://www.yapi.com.tr/haberler/reidin-konut-fiyat-endeksleri-aciklandi_163896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!