Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rejans Lokantası Tahliye Ediliyor

Tarihi Rejans Restoran’ın tahliye edilmesine karar verildi. Beyoğlu’nda Asmalı Mescit Mahallesi Olivio Geçidi’ndeki mekânla ilgili dava, Beyoğlu 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme mekânın vârislerinden Emel Çelebioğlu’nun açtığı davada, kira akdinin feshine ve kiracılar Erdal ve Zilşan Sezener’in tahliyesine karar verdi.

Radikal Gazetesi
Rejans Lokantası Tahliye Ediliyor

Tarihi Rejans Restoran’ın tahliye edilmesine karar verildi. Beyoğlu’nda Asmalı Mescit Mahallesi Olivio Geçidi’ndeki mekânla ilgili dava, Beyoğlu 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. 

Mahkeme mekânın vârislerinden Emel Çelebioğlu’nun açtığı davada, kira akdinin feshine ve kiracılar Erdal ve Zilşan Sezener ’in tahliyesine karar verdi.

Rejans, İstanbul’da yaşayan en eski Rus lokantası. Sarı votkasıyla ünlü mekân iki Beyaz Rus ve bir Kırım Türkü tarafından kuruldu. Pek çok kez el değiştirdi. Ama hep aynı yerinde kaldı. Rejans’ı 1976 yılından beri ise Sezener ailesi işletiyor. 76 yıla yayılan tarihinde Agatha Christie, Mahsin Ertuğrul ve İbrahim Çallı’ya kadar geniş bir müşteri kitlesini ağırlayan Rejans’in müdavimleri arasında Mustafa Kemal Atatürk de var. Rejans 1930’da en şaşaalı dönemini yaşadı. Varlık Vergisi yıllarında ve 6-7 Eylül olayları sırasında oldukça güç günler yaşasa da hep ayakta kaldı. 1976 yılında yandı. Ama 1980’li yıllarda ikinci kez altın yıllarını yaşadı. (aa, Radikal)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/rejans-lokantasi-tahliye-ediliyor_80731.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!