Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Çimsa Kayseri Fabrikası'na...

Rekabet Kurulu "Çimsa'nın Soruşturulmasına Gerek Yok" Dedi

Rekabet Kurulu, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş'nin çimentoya gerekçe göstermeden zam yaparak, hazır betoncuları zor duruma düşürdüğü iddialarına yönelik yaptığı inceleme sonucunda, bu firma için soruşturma açılmasına gerek duyulmadığını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Rekabet Kurulu "Çimsa'nın Soruşturulmasına Gerek Yok" Dedi

Rekabet Kurulu, Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş'nin çimentoya gerekçe göstermeden zam yaparak, hazır betoncuları zor duruma düşürdüğü iddialarına yönelik yaptığı inceleme sonucunda, bu firma için soruşturma açılmasına gerek duyulmadığını bildirdi. Rekabet Kurulu Kararlarına göre, Kurul bu çerçevede Çimsa'yla ilgili şikayetin reddine karar verdi.

Rekabet Kurulu'ndan çıkan diğer kararlar
    
Kurul, açık hava reklam mecralarında yer alan reklamların ölçümlenmesini amaçlayan Açıkhava İzleme Araştırma Kurulu'nun kurucu anlaşması olan AÇİAK Kuruluş, Yönetim ve Uygulama Protokolü'ne menfi tespit belgesi verilmesi-muafiyet tanınması talebiyle ilgili inceleme sonucunda da, başvuru konusu işleme menfi tespit belgesi verilmesini kararlaştırdı.
    
Draka Holding N.V'nin ihraç edilmiş ve tedavülde bulunan tüm hisselerinin Prysmian S.P.A tarafından devralınması işlemine izin veren Kurul, MMK Atakaş Metalürji San. ve Tic. ve Liman İşletmeciliği A.Ş'nin hisselerinin yüzde 50 (+1)'ini oluşturan hisselerin OSJC Magnitogorsk Iron & Steel Woorks'e devredilerek ortak kontrolden tek kontrole geçiş işlemine de onay verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rekabet-kurulu-cimsanin-sorusturulmasina-gerek-yok-dedi_86239.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!