Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Reklamcılıkla İşe Başlayan Sistem, İnşaatta da İddialı

10 yıl önce 7 milyon dolar olan cirosunu bugün 100 milyon dolara çıkaran Sistem Grup, ana faaliyet alanı reklamcılığın yanısıra, metal ve inşaat sektörlerinde de büyümesini sürdürüyor.

Referans Gazetesi
1 Reklamcılıkla İşe Başlayan Sistem, İnşaatta da İddialı

10 yıl önce 7 milyon dolar olan cirosunu bugün 100 milyon dolara çıkaran Sistem Grup, ana faaliyet alanı reklamcılığın yanısıra, metal ve inşaat sektörlerinde de büyümesini sürdürüyor. Grup şirketlerinden Sistem Reklamcılık, bünyesinde çalışan yaklaşık 500 kişiyle birlikte, 25 bin metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor. Reklamcılık alanında petrol, otomotiv, lastik, bankacılık, alışveriş merkezi gibi birçok sektöre kurumsal kimlik uygulamalarına yönelik imalat ve montaj hizmetleri sunan Sistem Reklam, Sistem İnşaat ile birlikte her yıl ortalama 50 akaryakıt istasyonun inşaatını yapıyor. Bu istasyonların yüzde 70'i yurtiçinde, yüzde 30'u ise yurtdışında bulunuyor.

İstanbul Sanayi Odası'nın Türkiye'nin ikinci 500 büyük şirketi arasında 247. sırada yer alan Sistem Reklamcılık, daha önce yurtdışından ithal ettiği alüminyum kompozit panellerini "Albond" markasıyla Türkiye'de de üretmeye başladı. Grubun diğer şirketi Sistem Metal ise aylık 150 bin metrekarelik alüminyum kompozit panel üretim kapasitesini 13 milyon dolarlık yatırımla 2009'da 250 bin metrekareye çıkaracak.

Müşterileri dünya devleri

Sistem Grup CEO'su Ertan Yıldız, Grubun ilk şirketi Sistem Reklamcılık'ın 1970'li yılların başında 300 metrekarelik bir atölyede ışıklı ve ışıksız panoların imalatına başladığını belirterek, günümüzde 25 bin metrekarelik kapalı alanda petrol, otomotiv, lastik, bankacılık, alışveriş merkezi gibi birçok sektöre kurumsal kimlik uygulamalarına yönelik imalat ve montaj hizmetleri sunduklarını söyledi. Yıldız, özellikle yurtdışında ve yurtiçinde anahtar teslimi akaryakıt istasyonları ve benzeri istasyon inşaatları yaptıklarını ifade ederek, Sistem Reklamcılık'ın Shell, BP, POAŞ, Opet, Alfa Romeo, Cadillac, Chevrolet, Yapı Kredi, HSBC, Fortis gibi firmalara hizmet verdiğini kaydetti.

Dış cephelerde kullanımı gittikçe yaygınlaşan alüminyum kompozit panel imalat ve satışını gerçekleştirmek üzere 2000 yılında Sistem Metal'i kurarak, şirketler grubu haline geldiklerini anlatan Yıldız, 2007 yıl sonu itibarıyla 100 milyon dolarlık yıllık ciroya ulaştıklarını ifade etti.

13 milyon dolarlık yatırım

Daha önce yurtdışından ithal ederek satışını yaptıkları binaların dış cephelerinde kullanımı gittikçe yaygınlaşan alüminyum kompozit panellerin imalat ve satışı için 2000 yılında Sistem Metal'i kurduklarını anlatan Yıldız, "Önce Avrupa'dan getirdiğimiz ürünlerin pazarlamasını Türkiye'de yaptık. Sonra Çin'den ürün getirdik. Bu ürünleri Türkiye'de üretmeye karar verdik ve 2.5 yıldır Albond markasıyla üretim yapıyoruz. Hatta, Rusya'dan Irak'a, Cezayir'den Romanya'ya kadar bir çok ülkeye de ihracat yapıyoruz" dedi. Bugün Türkiye'de yaklaşık yıllık 6-7 milyon metrekare kompozit panel tüketimi olduğunu anlatan Yıldız, bunun 1.5 milyon metrekaresini kendilerinin ürettiğini, kapasite artırımına yönelik yatırımlarla pazardaki paylarını yüzde 35'e ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Albond'un Türkiye genelinde İstanbul, Bursa, İzmir, Adana, Antalya, Mersin, Ankara, Eskişehir ve Gaziantep gibi illerde bölge bazlı ana bayileri bulunduğunu belirten Yıldız, bayi ağlarını genişleterek daha yaygın hizmet sunmak istediklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/reklamcilikla-ise-baslayan-sistem-insaatta-da-iddiali_62928.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • yıllarca firmanızda taşeron olarak çalıştım dürüst çalışkan işçinin emeğini alnının teri kurumadan veren yavuz beye oğuz beye selamlarımı sunar çalışma hayatlarında başarılar dilerim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!