Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Residence Tutmadı Busidence'e Çevrildi

Yapımına 7 yıl önce başlanan Metroport, busidence (business+residence) konseptine geçerek yüzde 65 doluluğa ulaştı.

Yeni Şafak Gazetesi/Yılmaz Yıldız
Residence Tutmadı Busidence'e Çevrildi

ayrimenkul sektöründe son dönemde sayıları hızla artan ve İstanbul'un en ücra köşelerine dahi yapılmaya başlayan residence tarzından vazgeçen Metroport, busidence konseptiyle ilgi odağı oldu. Mutlu İnşaat, Evren İnşaat, Gül İnşaat, Keleşoğlu Group ve AOG konsorsiyumu ile Bahçelievler'de inşa edilen Metroport Busidence, residance'ların lüks yaşam tarzı ile işadamların gittikleri şehirde ofis ihtiyaçlarını gören hizmetleri biraraya getiriyor.

Mertroport Residence'nin örnek dairelerini basın mensuplarına tanıtan Mutlu İnşaat CEO'su Hakan Buvan, yüzde 60 oranında doluluk oranına ulaştıklarını belirtti. Buvan, ofis alanlar arasında Dubaili Royal Denizcilik ile Dubaili bir Telekomünikasyon şirketinin ve bir İngiliz firmasının bulunduğunu bildirdi. Alıcılarının isteği doğrultusunda dizayn edilmesi için Loft (natamam) olarak satışa sunulan ve brüt 110-240 metrekare olan Ofislerin fiyatı 125 bin euro ile 865 bin euro arasında değişiyor. Ofislerin iç dizayn maliyetinin ise m2 başına 500 dolar ile 3 bin 500 arasında değişebileceği belirtildi. Busidence'de ofis kira fiyatının 25-30 dolar/m2 olduğu kaydedildi.

'Farklılaşan kazanır'

Busidence konseptinin mimarı Ertan Özyiğit, “Busidence dünyada sadece birkaç büyük şehirde olan bir kavram. Artık farklılaşanlar kazanacak” dedi. Metroport Busidence 1 Mart'ta açılacak.http://www.yapi.com.tr/haberler/residence-tutmadi-busidencee-cevrildi_59530.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!