Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Resmî Daireler Kampüsü, Deprem Konutları Bölgesinin Cazibesini Artırdı

Sakarya Valiliği'nin de içinde bulunduğu Resmî Daireler Kampüsü'nün, zemini sağlam Kalıcı Konutlar'ın bulunduğu bölgeye taşınması, bu bölgenin cazibesini artırdı. Şehirde 4 bin kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 depreminde hasarlı hale gelen Sakarya Valiliği binasının, zemini sağlam bölgeye yapılması kararlaştırıldı.

Zaman Gazetesi
Resmî Daireler Kampüsü, Deprem Konutları Bölgesinin Cazibesini Artırdı

Sakarya Valiliği'nin de içinde bulunduğu Resmî Daireler Kampüsü'nün, zemini sağlam Kalıcı Konutlar'ın bulunduğu bölgeye taşınması, bu bölgenin cazibesini artırdı. Şehirde 4 bin kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 depreminde hasarlı hale gelen Sakarya Valiliği binasının, zemini sağlam bölgeye yapılması kararlaştırıldı. Valilikle birlikte binası hasar gören diğer kurumların da Resmî Daireler Kampüsü altında toplanması gündeme geldi.

Yeni Yerleşim Bölgesi Camili Mahallesi'nde 2001 yılında yapımına başlanan, ancak ihale iptalleri sebebiyle 5 ay gecikmeli olarak tamamlanan kampüse ilk olarak Sakarya Valiliği, Sağlık, Milli Eğitim, Defterdarlık, Nüfus, Tapu müdürlükleri gibi birçok kurum taşındı. 35 milyon TL'ye mal olan kampüste bin 500 kamu çalışanı görev yapıyor. Kampüsün resmî açılışını 20 Şubat tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

Vali Hüseyin Atak, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Necati Atalay ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde kampüs ile ilgili bilgi verdi. Resmî Daireler Kampüsü'nün bölgeye taşınmasıyla, şehrin büyümesi ve sağlam zemine doğru yayılmasına katkıda bulunacağını belirten Vali Atak, "Böylelikle bu bölge daha cazip hale gelecek." dedi. Kendine ait özel binası bulunmayan tüm kurumları buraya taşıyacaklarını ifade eden Atak, Adliye ve Bayındırlık dışında taşınması gereken kurumların işlemlerinin tamamlandığını vurguladı. Kampüsün şehirden uzak olduğu eleştirilerine de değinen Atak, il merkezinde oluşturulan dört yeni ilçe ile vatandaşın işlerinin buralardan görülmesinin sağlandığını ve kampüse sıkça gelme gereğinin ortadan kalktığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/resmi-daireler-kampusu-deprem-konutlari-bolgesinin-cazibesini-artirdi_67064.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!