Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Restorasyona Hız Veren Gaziantep Turizmde Öne Çıkmayı Hedefliyor

Turizmden aldığı payı artırmayı hedefleyen Gaziantep, restorasyon projelerini hızlandırdı. Restore edilen tarihi yapılar yardımıyla kentte konaklamanın teşvik edilmesi planlanıyor. Başta Gaziantep Valiliği olmak üzere belediyeler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve bu alanda faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri tarihi ve kültürel

Hürriyet Gazetesi
Restorasyona Hız Veren Gaziantep Turizmde Öne Çıkmayı Hedefliyor

Turizmden aldığı payı artırmayı hedefleyen Gaziantep, restorasyon projelerini hızlandırdı. Restore edilen tarihi yapılar yardımıyla kentte konaklamanın teşvik edilmesi planlanıyor. Başta Gaziantep Valiliği olmak üzere belediyeler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve bu alanda faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri tarihi ve kültürel mekanları, yerli ve yabancı turistler için cazip birer merkez haline getirmeye çalışıyor.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün başlattığı çalışmalar kapsamında geçen yıl Tütün Han, Millet Hanı, Zincirli Bedesten, Pişirici Mescidi, Mevlevihane Müzesi’nin restorasyonu tamamlandı. Buğday Han’ın restorasyonu bitirilip, kiraya verildi. Buğday Arasası Semti’nde bulunan tarihi Buğday Hanı’nda 14 işyeri bulunuyor. Çok sayıda, tarihi han, hamam ve tarihi caminin bulunduğu şehirde, Karagöz, Hüseyin Paşa, Nuri Mehmet Paşa ve Şıh Fethullah Camii’ndeki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, bu çalışmaların da 2008 içinde tamamlanmasının planlandığını söyledi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/restorasyona-hiz-veren-gaziantep-turizmde-one-cikmayi-hedefliyor_62262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!