Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Revize İmar Planı Onayını Daha Önce Almış Olsaydık, O Zaman Paylaşırdık''

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan İAOSB Revize İmar Planını ''seçim malzemesi olarak kullandıkları'' haberleri üzerine ''Revize imar planı, Bakanlıkça 7 Şubat 2011 tarihinde onaylandı. Bu onayı daha önce almış olsaydık, katılımcılarımızla o zaman

yapi.com.tr / AA
''Revize İmar Planı Onayını Daha Önce Almış Olsaydık, O Zaman Paylaşırdık''

STRONG>İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, yaptığı yazılı açıklamada, İAOSB Revize İmar Planının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmasını ''seçim malzemesi olarak kullandıkları'' yönündeki haberlere tepki gösterdi.

Geçen hafta düzenledikleri basın toplantısında Revize İmar Planı'na Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onay aldıklarını kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Uğurtaş, ''Revize İmar Planını, 22 Ağustos 2009'da çıkarılan OSB Yönetmeliği'nde bazı şartlar sağlanarak, yapılaşma oranının yüzde 70'e çıkarılmasına izin verilmesi üzerine hazırladık. Planımız, Bakanlıkça 7 Şubat 2011 tarihinde onaylandı. Eğer bu onayı daha önce almış olsaydık, katılımcılarımızla o zaman paylaşırdık'' görüşünü bildirdi.

Bölge katılımcıları için son derece önemli olan bu haberin, seçim yatırımı olarak yorumlanacağını düşünmediklerini kaydeden Uğurtaş, şunları kaydetti:

''Yönetmeliğin, 70. maddesinde yapılaşma oranının yüzde 70 olabileceği belirtilmiş, 74 ve 75. maddelerdeki koşullar sağlanmadan bunun hiçbir anlam ifade etmeyeceği ortadadır. Mimar, şehir plancısı veya inşaat mühendisi olmaya gerek yok, bu işten biraz anlayan herkes, 1/5000 ve 1/1000 uygulama planları yapılmadan hiçbir inşaatın yapılamayacağını bilir.

Yönetmelik çıktığı günden itibaren vakit kaybetmeden çalışmaya başladık, 9 ayrı kurum ve kuruluş nezdinde 25 ayrı bürokratik işlemi başarıyla tamamladık. Hiç de kolay olmayan bu sürecin aşılması, büyük başarıdır. Seçiminde aday olan İlke Grubunun dediği şekilde yönetmelik uygulansaydı, böyle bir İmar Planı değişikliğine gerek yoktu. Türkiye'deki 250 OSB'nin hepsi yanlış yapıyor olurdu. Bir konuya ilişkin fikir üretmeden ve hüküm vermeden önce, o konu hakkında gerçek anlamda bilgi sahibi olunması gerekir.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/revize-imar-plani-onayini-daha-once-almis-olsaydik-o-zaman-paylasirdik_85867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!