Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Reyhan Mermer, Kendi Tasarımlarını İhraç Edecek

Reyhan Mermer, Kendi Tasarımlarını İhraç Edecek

Dünyab>Mermer sanayii konusunda yeni atılımlar yapmayı planlayan Reyhan Mermer Sanayi Limitet Şirketi, kendi tasarımlarını ihraç etmek için kolları sıvadı.

Bu yıl içerisinde kendi üretim hattını kurmayı planladıklarını kaydeden firma Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Reyhan, ürün portföyünü geniş tuttuklarını vurguladı. Yarım asırdır mermercilik işinde bulunduklarını kaydeden Reyhan, Türkiye'nin mermercilik işine daha çok önem vermesi gerektiğini söyledi. Şirket olarak proje uygulamalarından, duvar kaplamalarına, peyzaj çalışmalarından, şömine yapımına kadar geniş bir ürün portföyüne sahip olduklarını kaydeden Reyhan, 2005 yılı içerisinde üretim hattını kurarak, kendi tasarımlarını ihraç edeceklerini ve Türk mermerciliğini yurtdışına tanıtacaklarını söyledi. Bu yıl ciddi miktarda satış artışı beklediklerini belirten Reyhan, ileriki yıllarda hedeflerini daha da büyüteceklerini söyledi. Türkiye'de mermercilik sektöründe küçülme olduğunu vurgulayan Reyhan, şunları söyledi:

"Türkiye'de 92 çeşit mermer, granit, diyabaz ve serpantinin, dünya rezervinin yüzde 40'ı bulunuyor. İtalya'da mermerciliğin ekonomideki payı yüzde 80'lere ulaşıyor. Hem de bizden aldığı mermer ile. Bize karşı teknolojik üstünlüğü olduğu için dünya pazarında bizi rakip olarak bile görmüyor. Türkiye'de ise bizim sektörümüzün ekonomideki payı yüzde 5'te patinaj yapıyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/reyhan-mermer-kendi-tasarimlarini-ihrac-edecek_28040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!