Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

Reysaş GYO, Borsada Gong Çalmak için Gün Sayıyor

Halka arz çalışmalarını sürdüren Reysaş GYO, 1-2 Temmuz'da talep toplayacak ve büyük ihtimalle 9 Temmuz'da borsada gong çalacak. Haziran 2010 itibariyle net aktif değeri 217 milyon 707 bin 447 TL olan Reysaş GYO fiyat toplama aralığı 1.00- 1.30 olarak belirlendi. Reysaş GYO'nun yüzde 38.5 oranında hissesinin halka arz edilmesi planlanıyor. Ek

Sabah Gazetesi
Reysaş GYO, Borsada Gong Çalmak için Gün Sayıyor

Halka arz çalışmalarını sürdüren Reysaş GYO, 1-2 Temmuz'da talep toplayacak ve büyük ihtimalle 9 Temmuz'da borsada gong çalacak. Haziran 2010 itibariyle net aktif değeri 217 milyon 707 bin 447 TL olan Reysaş GYO fiyat toplama aralığı 1.00- 1.30 olarak belirlendi. Reysaş GYO'nun yüzde 38.5 oranında hissesinin halka arz edilmesi planlanıyor. Ek satış hakkının kullanılması halinde ise halka arz edilmesi planlanan oran yüzde 44.3'e ulaşacak.

30 milyon $'lık yatırım

Reysaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Reysaş GYO'nun portföyünde 27 adet gayrimenkul bulunduğunu belirterek, "215 bin metrekare depolama alanına sahip olduklarını belirterek, bu büyüklüğü 2011 Haziran sonuna kadar 350 bin metrekareye, 2012'de de 500 bin metrekareye çıkartmayı hedefliyoruz" dedi. Döven, Halka arzla birlikte borsaya büyüklük olarak genel toplamda 4'üncü sıradan, GYO'lar arasında ise 1'inci sıradan gireceklerini kaydetti. Türkiye genelinde 11 ilde depoculuk konusunda hizmet verdiklerini ifade eden Döven, A sınıfı depo hizmeti sunduklarını, portföylerindeki arsalar üzerine modern depo projeleri gerçekleştireceklerine değinerek, 2011 sonuna kadar 30 milyon dolar yatırım planladıkladıklarını kaydetti.

Bir futbol sahasının büyüklüğünün 6 bin metrekare olduğuna işaret eden Döven, yaklaşık 36 futbol sahası büyüklüğünde depolama alanına sahip olduklarını, bu rakamın 2012'de 85 futbol sahasına çıkacağını kaydetti. Yatırımlarının öncelikle İstanbul'da olacağı bilgisini veren Döven, İzmir ve Ankara'da da yatırımlar yapacaklarını söyledi. Reysaş'ın hem depo yapan, hem işleten bir şirket olduğunu belirten Döven, "Hanlar nasıl zamanla modern AVM'lere dönüştüyse, tavuk çiftliğinden, eski fabrikalardan bozma depolar'da bizim öncülüğümüzde A sınıfı depolara dönüşüyor. Reysaş GYO'nun halka açılmasıyla depoculuğa standartlar getirmiş olacağız" dedi.

Özel uçağıyla depo arazisi seçiyor

İşadamlığı ve yatırımcılığının yanısıra 10 yılı aşkın süredir pilot olan Reysaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, küçük pervaneli uçağı ile yeni yatırım yapacağı bölgelerde uçarak, arazi tespit ediyor. Döven Bozüyük'te inşaatı devam eden depo ve lojistik arazisini uçarken çektiği fotoğraflar sonucu tespit ettiğini belirtti. Döven ayrıca, havadan bakıldığında, fabrikaların önlerindeki stoklara, depoların önündeki mallara bakarak ekonominin durumuna ilişkinde ipuçları elde edilebildiğini söylüyor.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/reysas-gyo-borsada-gong-calmak-icin-gun-sayiyor_80790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!