Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rixos 4 Bin Kişiyi Eğitmek için 5 Yıldızlı Otelini Kapattı

Rixos Grubu, Tekirova’daki 5 yıldızlı otelini 4 bin çalışanını eğitmek için akademiye çevirdi. 4 ay sürecek eğitimlerde lüks otelde konaklayacak çalışanlara servis sunmaktan yabancı dile kadar her türlü ders verilecek.

Vatan Gazetesi/Kerim ÜLKER
1 Rixos 4 Bin Kişiyi Eğitmek için 5 Yıldızlı Otelini Kapattı

ış aylarında personelin bir kısmını işten çıkarmak yerine, önümüzdeki yaz sezonuna hazırlama kararı alan Rixos Grubu, Tekirova’daki 5 yıldızlı otelini 2.5 milyon dolar yatırımla akademiye çevirme kararı aldı. Oteli 4 bin personeline ayıran grup, çalışanları hem otelde 4 ay boyunca konaklatacak hem de bu süre boyunca servis sunmaktan İngilizce, Almanca, Fransızca dil kurslarına pek çok eğitimi bir arada sunacak. Kurduğu akademi ile profesyonel çalışana yönelen ilk şirketlerden biri olduklarını söyleyen Rixos Akademi Koordinatörü Bülent Kuyucu, “Turizm sektöründe sürekli büyümenin ilk şartını kaliteli hizmet olarak görüyoruz. Turizm, artık bu ülkenin en büyük gelir yaratan alanı oldu. Milyarlarca dolarlık getiri sağlayan sektörde artık şirketlerin de binlerce çalışanıyla büyük bankalardan, holdinglerden farkı kalmadı” dedi. Çalışanların profesyonel akademisyenler taarfından eğitileceğini söyleyen Kuyucu, “Buradaki personelin Dubai’deki otelde hizmet görecek şekilde eğitim almasını sağlayacağız” dedi.

Kışın çıkarılan personeli kaybetmek istemiyoruz
Antalya, Marmaris ve Bodrum gibi yerlerde kış sezonunda otellerin yarısından fazlasının kapandığını anlatan AKTOB Başkanı Osman Ayık, “Birçok tesis çalışanlarının yüzde 70-80’inini işten çıkarıyor” dedi. Turistlere verilecek hizmetin kalitesinde çalışanların eğitilmesinin önemine değinen Ayık, “Kış aylarında çalışanlarla yollarımızı ayırmak istemiyoruz. Artık yabancı dil bilen sürekli çalıştıracağımız personele ihtiyacımız var” diye konuştu. En büyük masraflarının personel olduğunu hatırlatan Ayık, şöyle devam etti: “Antalya’da yaz sezonunda 350 bin insan bu alanda çalışıyor ve bunun 200 bini diğer kentlerinden geliyor. Mevsimlik işçi gibi çalışıyorlar.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/rixos-4-bin-kisiyi-egitmek-icin-5-yildizli-otelini-kapatti_58148.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • rıxos ne yaparsa yanlıs yapar.. kalıtesı adında kalmıs. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!