Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rixos, Ankara'nın Simgesini Lüks Otel Olarak İşletecek

Çelikler Holding'in 2006'da 36.8 milyon dolara Özelleştirme İdaresi'nden alınan Ankara'nın simgesi Büyük Ankara Oteli'ni, özellleştirme bedeli dahil 150 milyon dolara yeniledi. Çelikler ile Rixos arasında dün yapılan anlaşma ile otel'in adı Rixos Grand Ankara olarak değiştirildi. Rixos, oteli 10 yıllığına işletecek. Rixos, oteli mayısta hizmete

Sabah Gazetesi
Rixos, Ankara'nın Simgesini Lüks Otel Olarak İşletecek

Rixos Oteller zinciri, siyasetin kalbinin attığı Ankara'yı lüks otel ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Çelikler Holding'in 2006'da 36.8 milyon dolara Özelleştirme İdaresi'nden alınan Ankara'nın simgesi Büyük Ankara Oteli'ni, özellleştirme bedeli dahil 150 milyon dolara yeniledi. Çelikler ile Rixos arasında dün yapılan anlaşma ile otel'in adı Rixos Grand Ankara olarak değiştirildi. Rixos, oteli 10 yıllığına işletecek. Rixos, oteli mayısta hizmete açacak. Oda fiyatlarının ortalama 200 euro olduğu otelde, lüks oda fiyatları ise 10 bin dolara kadar yükselecek.

Konya'dan sonra Ankara'nın grubun ikinci şehir oteli olduğunu söyleyen Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, ilk yıl ciro hedeflerinin 20 milyon euro olduğunu ifade etti. Ankara'da ilk yıl yüzde 60 dolulukla çalışmayı hedeflediklerini de aktaran Tamince, "Sadece siyaset ve bürokrasi oteli olmayacağız. İş dünyası ve turistik konaklamaya da hizmet vermek istiyoruz" dedi. 2009 ile ilgili beklentilerini de açıklayan Tamince, "Tur operatörleri uçuş planlarında İspanya gibi rakiplerimizde ciddi düşüşler olurken Türkiye'de böyle bir durum yaşanmadı. Tur operatörleri Türkiye'ye cömert davrandı. Rus pazarında beklenen düşüş bizimle paralel gelişen Mısır'da yüzde 10 olarka gerçekleşti. Ancak biz Türkiye'nin bu düşüşten etkileneceğini düşünmüyoruz. Geçen yıl ile aynı rakamları yakalarız" dedi. Çelikler Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Çelik ise Büyük Ankara Oteli'yle turizm sektörüne adım attıklarını ve İstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerde de otel yatırımı planladıklarını açıkladı.

Tamince: Otel yetişse de Obama'yı misafir etsek

Mayıs ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması planlanan Rixos Grand Ankara'da ABD Başkanı Barack Obama'yı da ağırlamak istediklerini de söyleyen Fettah Tamince, "Keşke yetişsek de Obama'yı misafir etseydik" dedi.

Tamince: İstanbul'da mutlaka olmak istiyoruz

Tamince, yıl sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışında 13 otele ulaşacaklarını açıkladı. Ankara'nın yanı sıra yeni şehirlerde otel aradıklarını belirten Tamince, "İstanbul'da mutlaka olmak istiyoruz. Görüştüğümüz bazı yerler var. Yurtdışında önemli bir markayız dediğimizde 'İstanbul'un neresindesiniz' diye soruyorlar. Lokasyon olarak dünyada ilk 3-4'e giren markalar neredeyse biz de orada olmak istiyoruz" dedi. Tamince ayrıca Antalya'da yeni bir otel yatırımı planladıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rixos-ankaranin-simgesini-luks-otel-olarak-isletecek_67752.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!